Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Nowa pula IP i problemy
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam wpadłem troszkę posmęcić na forum :-) A wiec od kilku dni pojawiły sie u mnie nowe adresy IP w aero i znowu powrócił problem z DNS zauważyłem że na nowych adresach nie ładuje stron lecz działa bez problemu Skype czy ktoś ma podobnie ? głównie chodzi o IP 151.248.36.17 oraz końcówka 37.202
Skype nie potrzebuje DNSów, dlatego działa. Dzięki za cynk, sprawdzę. Oj nieładnie Panowie z Administracji siecią IP... oj nieładnie, jeżeli to ten sam błąd znowu.
Wystarczy pewnie wpisać ręcznie DNSy np. 8.8.8.8
Nie wystarczy wpisać. Mam wpisane cały czas DNS w TNI od Tepsy. Wystarczy rozłączyć i połączyć od nowa neta wtedy łapie nowy Ip Napisałem ten temat nie po to by się użalać że coś mi nie śmiga ale bardziej jako ciekawostkę że znowu w aero coś kombinują :-)
DNSy TPSA nie działają w sieciach innych, niż TPSA - to by wyjaśniało twój problem - większość DNSów providerów internetowych obsługuje tylko klientów danej sieci.
Te co podałem są od googla i działają na każdej sieci.
Hm a to bardzo dziwne bo od kilku tygodni śmiga mi Aero na 194.204.159.1 i 194.204.152.34 i nie mam żadnych problemów:-) Ale ok kiedy ustawiam na automatyczne DNS jest dokładnie to samo net ładnie śmiga do czasu jak mija godzinka i akurat trafi na nowe IP.I jak pisałem wcześniej dla mnie to nie problem po prostu sobie restartuje neta i na starych IP śmiga ładnie. Nie chce być złośliwy ale kiedyś jak pisałem na forum o podobnym problemie to Jakub pisałeś że mam prawdopodobnie coś z kompem nie tak a potem się okazało że jednak wina sieci:-)
Nigdy nie mówiłem, że jestem wszechwiedzący, ani że moja szklana kula zaczęła działać Smile
Po prostu staram się pomóc według swojej najlepszej wiedzy. Ale jak faktycznie trafiam na powtarzające się raporty to sprawdzam. Jak sam trafię na coś dziwnego - też to robię. I tak to się toczy Smile
Przekierowanie