Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Nie działa - NADAJNIK POTOCZEK
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
TEMAT UMIESZCZAM NA KILKU FORACH W CELU SZYBKIEJ ODPOWIEDZI

Mam modem E3131S-2.
Od wczorajszego wieczora cały czas pada deszcz za oknem.
Mam zasięg 22%, lecz bez deszczu mam ten sam zasięg.
Czy może to być przyczyna nie działania?
PS:
Wyłamałem złącze antenowe, lecz modem rozebrałem, złącze zlutowałem, antenę podłączyłem, po podłączeniu anteny do modemu i modemu do USB modem samoczynnie rejestruje się do sieci 26017.
Udaje się nawiązać połączenie HSPA+, razem przesyła symboliczne ~1,5 KB i dalej nie działa. Modem przerejestrowuje się do trybu UMTS. Dodam, że po nawiązaniu połączenia internetowego modem rejestruje się w w/w sieciach, lecz nie udaje mu się nawiązać transmisji danych.

Mój nadajnik: Aero 2 » UMTS900 (11938)
Potoczek, Potoczek, dz. nr 281
GPS: 50.755833,22.210556

1) Czy może to być problem źle zlutowanej anteny?
2) Czy może to być awaria u operatora? Kiedyś zdarzało się coś podobnego, lecz miałem 100% pewności, że antena zewnętrzna działała. W pasku stanu w przeglądarce przez kilka minut "Ustalanie adresu serwera allegro.pl"
3) Co mam zrobić? Modem przełożyłem pod parapet, nie wykrywa sygnału sieci 26017, po podłączeniu anteny wykrywa sygnał 26017 oraz innych sieci.
1 i 2 tak
3 włożyć kartę innej sieci i spróbować się z nią połączyć
Oczywiście warto wziąć komputer i modem pod pachę i podjechać pod nadajnik (najlepiej także pod inny sprawdzony), żeby mieć pewność co do jakości sygnału podczas prób.
Przekierowanie