Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Tablet do 400 zł do aero
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Posiadam modem huawei 3131 chce kupić tablet najlepiej do 400 zł,chciałbym używać na nim karty aero 2 czasem play lub heyah. Jaki tablet polecacie zgodny z tym modemem żeby wszystko działało jak należy??

pozdro
Nie chcę cię martwić, ale żaden tablet na rynku nie obsługuje modemu E3131.
Prawdopodobnie (podkreślam, że tylko prawdopodobnie) da się zmodyfikować (ale to dość głęboka ingerencja w system) w zrootowany tablet tak, żeby rozpoznał E3131, i możliwe, że da się odpowiednio (także grzebiąc dość głęboko) E3131 tak, aby tablet zechciał go "odpalić", ale póki co nikomu to się nie udało z E3131.
a jaki tablet do tej ceny polecałbyś do aero??do tego modem inny musiałbym dokupić??
Miałem w ręku wiele tabletów i jeżeli chodzi o zakup urządzeń poniżej mniej więcej 800 PLN to mogę je tylko odradzić - ich działanie (zwłaszcza ekranu, dotyku i wydajność) może po prostu zniechęcić do idei tabletu. Lepiej poszukać urządzeń używanych, ale z wyższej półki. Warto przejść się do jakiegoś sklepu, który wystawia kilka modeli (Saturn, Media Markt, Euro) i od razu widać o czym mówię.

Z drugiej strony przy urządzeniach bez modemów (przy cenie poniżej 800 nie ma szans na posiadanie wbudowanego modemu) nie istnieje coś takiego, jak zgodność z Aero2 - bo to modem musi działać z Aero2, a nie tablet. To tak, jakby pytać o zgodność samochodu z dzieckiem, czy komputera z biurkiem.

Co do modemów do tabletów - właśnie z tego powodu (zgodności z tabletami) mam w ofercie sklepu jdtech.pl cały czas Huawei E173u-2 - działa z Aero2 i wieloma tabletami, ale największą jego wadą jest to, że nie spełnia wymogu regulaminowego Aero2.
czyli jedynym słowem i tak źle i tak niedobrze
Niestety tablet to urządzenie, którego na razie nie da się zrobić tanio i dobrze - pierwszy będzie Nexus 7, ale to nadal okolice 1000 PLN bez modemu i to w USA.
Gdyby nie ten bylejaki serwis, to ciekawa propozycja bylby Lark 70.15 bo to i modem' i BT, i IPS. A cena ok 700 PLN. Chociaz moj 70.2S kiedy /tak jak teraz/ jest sprawny, to z E173 radzi sobiee :-)
Miałem dzisiaj w ręku jakiegoś 10-calowego Prestigio (też polska marka) - na prawdę nieźle to działało i wyglądało, ale cena w MediaMarkt była w okolicach 900.
Nexus 7 już pojawił się na naszym rynku /na razie na Aledrogo Smile/ Póki co jest rzeczywiście drogo - chcą za niego przeszło 1000 PLN za wersję 8G. Poza procesorem niczym szczególnym się nie wyróżnia - chociaż te 4 rdzenie to rzeczywiście jest coś. Cena mam nadzieję że spadnie, bo te 200 dolków przeliczone na złotówki to ok. 650 zł, dodając do tego cło i akcyzę - nie wyjdzie więcej niż 800, czyli nie powinien kosztować więcej niż 900 zł. Liczmy też na małe chińskie rączki, które produkują zawsze o co najmniej 1/3 więcej niż wynosi zamówienie. Ciekawe jak będzie się "dogadywał" z modemami 3G. I w/g mnie dużą wadą jest brak gniazda na karty SD.
Pozostaje go zmusić do pracy z modemami - oficjalnie nie obsługuje bezpośrednio przez hostUSB.
Przekierowanie