Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Dziwny problem z zasiegiem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam problem z zasiegiem.

Gdy komputer jest wylaczony modem (E353u-2) miga caly czas na niebiesko czy jest w zasiegu.
Ale wystarczy ze tylko wlacze komputer modem od razu zaczyna migac na zielono.

Dlaczego tak sie dzieje?
1. Włączenie zasilania może powodować zresetowanie modemu.
2. Włączony komputer to gigantyczne źródło zakłóceń na wszystkich częstotliwościach - dlatego zawsze zalecam użycie przedłużacza w celu odsunięcia modemu od komputera.
Miałem okresowo to samo i myślę, że przyczyna jest prozaiczna - chwilowy brak zasięgu Aero2 UMTS. Niepołączony modem miga na niebiesko, bo wykrywa inną sieć UMTS. Przy zainicjowaniu połączenia musi łączyć się z siecią, do której ma dostęp - czyli Aero2, a skoro nie ma sygnału - miga na zielono. Przerabiałem to dwukrotnie - przez blisko miesiąc za każdym razem Sad W Krakowie w maju i od ok. 20.08. do niedawna nie działał BTS przy ul. Czarnowiejskiej (najprawdopodobniej - tak wywnioskowałem z mapki BTSearch, bo TNI nie wyświetla parametrów), a zasięg drugiego jest na granicy działania, więc co chwilę miałem ten problem.

Co do braku informacji w TNI - czy to może przez blokadę TS11?? Na SIM-ie Play Online pokazuje wszystko. Czy jest jakiś net monitor pod Windows do modemów Huawei? Przyznam, że jeszcze nie szukałem u Big Googiela Wink

Teraz sygnał wrócił, jest jak dawniej ok. -81 ... -89 dBm i nawet krótkimi chwilami chodzi jak dawniej, czyli super, by za chwilę nic nie ładować - przeglądarki wyrzucają problem z DNS. Próbowałem 3 innych DNS-ów (Comodo, Google, OpenDNS) - zmiany nie dają żadnego efektu. Czy Aero2 może zignorować moje ustawienia i forsować swoje serwery DNS?? Właściwie ten akapit powinienem wkleić do innego wątku i może zaraz tak zrobię. Na razie działam na Play Online.
U mnie niebieska dioda, jest tylko gdy jest w zasięgu aero 2

Tapnięte z Galaxy S +
TNI z modemem E3131 wyświetla pełne informacje po włączeniu opcji "Używaj CGREG zamiast CREG...". To nie ma związku z SIMem, a z modemem.
(17-09-2012 17:28)rado napisał(a): [ -> ]Miałem okresowo to samo i myślę, że przyczyna jest prozaiczna - chwilowy brak zasięgu Aero2 UMTS. [...] W Krakowie w maju i od ok. 20.08. do niedawna nie działał BTS przy ul. Czarnowiejskiej (najprawdopodobniej - tak wywnioskowałem z mapki BTSearch, bo TNI nie wyświetla parametrów), a zasięg drugiego jest na granicy działania, więc co chwilę miałem ten problem.

Mam aero2 i Huawei E3131s-2 (zakupiony z resztą w JDtech) od kilku dni. Od razu po podłączeniu wszystko było super, świetny zasięg, żadnych problemów z łączeniem. Dziś aplikacja Mobile Partner pokazuje zupełny brak zasięgu no i modem mruga sobie na zielono, więc chwilowo łączę się przez UPC (na okresie wypowiedzenia z resztą). Mieszkam w Krakowie, niedaleko centrum. Czy to jest kwestia właśnie.. wyłączenia nadajnika, czy problem musi "rozwiązać się sam" i mam po prostu czekać sobie na zasięg? Takie sytuacje mogą się często zdarzać? To mnie niepokoi. Mam modem na "przedłużaczu", przy oknie, stoi jak stał i nic nie zmieniałam w ustawieniach (dodam jeszcze, że w komputerowych kwestiach jestem totalnym laikiem).

Pozdrawiam.
Teraz jest straszny bałagan w sieci - karty Cyfrowego Polsatu też mają kłopoty z utrzymaniem ruchu na 3G, była awaria LTE i w ogóle przekombinowali coś.
A Tobie proponuję zabrać modem na spacer i sprawdzić, czy w innej lokalizacji złapie zasięg. Już chciałem publikować artykuł z opisem bieżącej sytuacji, ale niestety codziennie coś nowego.
Przekierowanie