Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: ZTE MF195 instalacja pod windows 7 starter
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Posiadam w/w modem który działa mi pod win xp oraz win7 premium. Kupiłem kilka dni temu netbooka z win7 starter i niestety walczę już z tym trochę czasu i nic. Po pomyślnej instalacji program Internet menager nie widzi modemu. Próbowałem też programem Connection Manager O2 w tym przypadku przynajmniej prosi o podanie pinu ale nic poza tym. A na tym programie na xp bez problemu działam. Czy temu okrojonemu systemowi Win 7 Starter czegoś brakuje do działania z tym urządzeniem?
Wątpię, żeby chodziło o odmianę systemu, raczej masz jakiś problem typu sterowniki od innego modemu ZTE, firewall/pakiet zabezpieczająco-antywirusowy blokujący komunikację modem<->komputer.
Sprawdź także, czy w menedżerze urządzeń widoczne są prawidłowo zainstalowane wszystkie elementy modemu.
Witam,
mam podobny problem. Na XP modem działa mi normalnie a na Win7 Internet Menager ma nieaktywny przycisk 'Połącz'. Wyłączenie firewall'a i antywirusa nie pomogło. Menedżer urządzeń pokazuje, że jest zainstalowany modem i 2 porty.
A jaki masz antywirus w systemie?
Avast (wersja darmowa)
Na początku nawet nie próbowałem łączyć się przy pomocy Internet Menager tylko programem top_netinfo (nie pamiętam czy przycisk 'Połącz' był aktywny w I.M.).
Net mi chodził na Win7 do momentu zainstalowania aktualizacji do Microsoft Silverlight, od tego momentu zaczął wyskakiwać błąd 633 a w Internet Menager informacja 'Trwa skanowanie' nie znikała.
Na XP po zainstalowaniu aktualizacji do Avasta przycisk 'Połącz' też przestał być aktywny a skanowanie w I.M. trwało b. długo. Przeinstalowanie I.M. nie pomagało, więc przeczyściłem nieco kompa programem Ccleaner i 'Połącz' znowu jest aktywny. Win7 mam na laptopie, tam jeszcze tego nie próbowałem. Może ten modemowski program wariuje po zainstalowaniu czegokolwiek.
I rzeczywiście powodem problemów było zaśmiecenie. Ccleaner usunął 3,7 GB z dysku systemowego. Dawno nie robiłem formata. Przepraszam, że zawracałem niepotrzebnie głowę Smile
No właśnie dobrze - zwłaszcza, że znalazłeś rozwiązanie i się nim podzieliłeś!
Przekierowanie