Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Routery dla LTE - krótki test z modemem E398
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Tak jak informowałem na początku września, router Huawei D105 oferowany w komplecie z modemem Huawei E398 w ramach oferty Cyfrowego Polsatu nie daje sobie rady z maksymalnymi prędkościami oferowanymi w ramach usługi LTE. W między czasie pojawiły się alternatywy w postaci oprogramowania OpenWRT dostępnego do wielu routerów. Po zastosowaniu urządzenia posiadającego port USB istnieje możliwość podłączenia do niego modemu E398 i korzystania z dostępu do Internetu za pośrednictwem sieci.

Postanowiłem zakupić na potrzeby testów router Netgear WNDR3700v2, który posiada jeden z najszybszych na rynku procesorów oraz solidny zapas pamięci RAM, co potencjalnie umożliwia uzyskanie dobrych transferów. Zapraszam to zapoznania się z wynikami testów.

Routery dla LTE - krótki test z modemem E398
Moze troszke nie na temat , ale wybaczcie. Taki sam zestaw z sieci Plus modem Huawei E 398 i router Netgear WNDR3700v2 udalo mi sie dzieki pomocy kolegi Jakuba uruchomic wczoraj w domu. Router dziala z dwoma sieciami Wi-Fi 2,5 i 5 oraz tradycyjnie z kabelkiem poprzez RJ , transfer moze nie jest powalajacy w granicach 6 Mb ale jak dla mnie to kosmos w porownaniu do tego co mialem wczesniej w technologji CDMA w sieci orange .Dlugi czas Ping i taka wielkosc transferu powodowana jest sila sygnalu , niestety bardzo slaba okolo - 107 dB .Zestaw anten zewnetrznych oferowanych przez polsat do transferu LTE, ale pomimo wszystko nie zrywa polaczenia , odleglosc od BTS to okolo3,5 km ale jest troche drzew po drodze. Sama obsluga routera poprzez Gargoyle jest wrecz lopatologiczna i intuicyjna.Jeszcze raz dzieki kolego Jakubie.
Przekierowanie