Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Aero2 a likwidacja 3G
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ostatnio pokazały się komunikaty operatorów sieci komórkowych o wyłączaniu sieci 3G .Czy dotyczy to również modemów które nie spełniają wymogów LTE 4G i trzeba je również wymienić jak wypadku HUAWEI E3131 E 173? Proszę o odpowiedż jakie modemy warto zakupić ,te z chin reklamowane na Allegro są dobre?
Na Allegro jest od groma znanych od lat modeli modemów (choćby takich producentów jak Huawei), więc zupełnie nie rozumiem wyszukiwania jakichś chińskich śmieci dedykowanych na chiński rynek, ale jak lubisz eksperymenty, to kup i się pochwal…
Nie wiem co jest reklamowane, ale jeśli szukałeś po cenie, to faktycznie chińskie śmietnisko jest na początku.

PS Jakieś 99% a może i więcej modemów LTE na rynku jest chińskiego pochodzenia, ale te które były sprowadzane oficjalnymi drogami przynajmniej są dostosowane do pracy w pasmach stosowanych w Europie, jesli coś było fabrycznie dedykowane na inny rynek (mam na myśli to "śmietnisko") to obsługa europejskich pasm może być (i jak przejrzałem kilka ofert - jest) ograniczona.
Z tego co widzę wymiana modemów z okazji wyłączenia 3G w Plusie (czyli przy korzystaniu z Aero2) to jeszcze kilka lat. Plus oficjalnie nie planuje wcale wyłączania 3G, w praktyce powinien to zrobić zgodnie z rynkiem koło 2027, ale musi najpierw dostać zgodę... UKE, bo to powiązane jest z darmowym internetem.

Ogólny problem będzie taki, że modemów LTE i 5G praktycznie wcale nie ma - bo wymagają większych mocy do zasilania, niż 3G i byłby znany już z większości modemów - ze stabilnością. Dlatego jesteśmy trochę skazani na routery bateryjne i stacjonarne. Starych dobrych E398 jest coraz mniej i nie są produkowane od lat.
Przekierowanie