Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Xiaomi Mi Computer Monitor Light Bar - jeden pilot, dwie lampki
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
MODEL: Lampka i pilot: MJGJD01YL

Szukałem informacji i nigdzie nie znalazłem.

Sytuacja: mam dwa takie same monitory na biurku: HP z24 - blisko siebie i chciałem na nich zamontować dwie takie same lampki.

Jednak jako człowiek leniwy: chciałem mieć możliwość sterowania nimi jednym pilotem. NIGDZIE nie ma informacji na jakiej zasadzie parowane są lampki z pilotami poza informacją z instrukcji: można parować i... tyle. A pilot spory jest i zajmuje miejsce na biurku.

No w końcu skusiłem się na kolejnej promocji kupiłem drugą lampkę i wykonałem procedurę:

1. Założyć uchwyt.
2. Podłączyć lampkę (mocowana jest magnetycznie).
3. W ciągu 20s przytrzymać przycisk pilota, aż mignie lampka.
4. Mamy sterowanie.

Okazuje się, że to jest maksymalnie głupi protokół jednokierunkowy, który działa mniej więcej jak pilot podczerwieni.

Czyli: jeżeli jedna lampka była włączona, a druga wyłączona - to niestety przycisk pilota będzie je.... przełączał Smile
ALE
Jeżeli dokręcimy kolor i jasność do skrajnego ustawienia (żółte/białe oraz osobno jasność) to potem już regulacja jest zsynchronizowana, póki sygnał z pilota zostanie odebrany przez obie lampki.

I jestem happi.

PS: oczywiście nie dyskutujemy tutaj o tym, czy sensowne jest mocowanie lampek na monitorach Smile
No cóż zgaduję, że wykorzystali jakieś superarchaiczne Tongue rozwiązanie w ramach trzaskania kasy na starych technologiach i jest to pewnie jakiś jednokierunkowy protokół ze zbiorowiska RF433.
Sprawdzę to za pomocą odbiornika 433, który mam do Supla Cloud. Wyszło na to, że mam jeden pilot zapasowy, więc można by go rozebrać jakby "badania eteru" nic nie wykazały.
Stary tuner USB dvb-t (byleby na Realteku) i symboliczna antena wystarczy + oczywiście w miarę dowolny soft do sdr.
Przekierowanie