Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Sens zakupu nowego smartfona pod koniec 2022 roku.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam obecnie Motorolę G(60), a dokładny model to XT2135-2

Ma już duży, czytelny wyświetlacz, baterię 6 Ah, szybki procesor, dużo ramu 6 GB i pamięć 128 GB, NFC, 4G+, wifi ac, andek 12 chodzi szybko, aparat dobry, szybkie ładowanie, IP52 i ogólnie przyjemny sprzęt.

Pytanie czy można chcieć więcej?

Telefon mam rok, a jak patrzyłem w internecie nowe modele to do 3000 zł w zasadzie coś mają ciut lepsze, coś ciut gorsze, ale ogólnie to nie widzę jakiegoś postępu technologicznego tylko wzrost ceny trzykrotny, bo kupiłem nową za 1000 z groszami rok temu.
Problem można podzielić na kilka warstw, bardzo po łebkach, a jednak:
1. Czysto użytkowa/użytkownikowa - jak spełnia twoje wymagania, nie jest uszkodzony i po prostu robi robotę - nie ma żadnego powodu.
2. Ogólnorynkowa - nic się nie dzieje specjalnego w branży teraz. Od lat. Powoli, do przodu, ale przełomów nie ma albo sa kosmicznie drogie (składaki z elastycznym ekranem).
3. Ekonomiczna - teraz bym nie wydawał za dużo pieniędzy, idzie kryzys
4. Gadżeciarska - jak cię stać i lubisz bajery - jedziesz nie pytasz, iphone 13 i 14 to "przepaść technologiczna" Smile

Podpowiem, że ja teraz:
główny telefon (ma działać): Samsung S9+
Do zabawy i konsumpcji treści: Motorola Edge 30
Przekierowanie