Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei 4G B525s-23a wymusza otwarcie strony konfiguracyjnej w przeglądarce WWW
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Czy naturalne jest, że router Huawei 4G B525s-23a, wymusza otwarcie kolejnej karty w przeglądarce WWW ze stroną routera i żąda zmiany hasła?

Przez długi czas wszystko działało dobrze, aż pewnego razu, z niewiadomych przyczyn, na komputerach podłączonych (Ethernet i WiFi) do routera, gdy otwiera się przeglądarkę WWW, otwiera się też - po pewnym czasie - strona 192.168.8.1/html/quicksetup.html i żąda zmiany hasła.
Strona nazywa się "Szybka konfiguracja – Konfiguracja aktualizacji".
Internet normalnie działa, tylko ta strona się co jakiś czas ładuje.
Skoro żąda zmiany hasła, to czemu go nie zmienisz na jakieś bezpieczniejsze niż fabryczne?
Wydaje mi się to dziwne, że po długim czasie nagle router chce zmiany hasła i powoduje otwieranie nowych kart w przeglądarkach. Wpisuję sobie jakiś adres w przeglądarce, a tu nagle otwiera się nowa karta z adresem routera.
Może jestem przewrażliwiony, ale podejrzanie mi to wygląda. Myślałem, że może się ktoś włamał, coś wgrał na router, a teraz żąda podania hasła.
No chyba, że te routery mają taką możliwość, że wymuszają otwieranie nowych kart w przeglądarkach.
Wszystkie wykorzystujące "technologię hilink" mają taką możliwość (jeśli chodzi o otwieranie przeglądarki, co w szczególnym przypadku już otwartej otwiera po prostu kolejną kartę).

Manifestuje się to głównie w sytuacji, gdy połączenie zostaje zerwane przez sieć.
Sprawdź jego ustawienia, skoro lądujesz w quicksetup to wydaje się, że nie skończyłeś nigdy kreatora pierwszego uruchomienia (albo wysypał się flash i ustawienia zostały uszkodzone).

Niektóre Huaweie były/są podatne na włamania, więc powinieneś sprawdzić czy jest dostępna aktualizacja firmware dla niego (to czy jest zależy od jakiego operatora pochodzi).
Dziękuję bardzo za odpowiedź.

Czyli bardziej, coś się stało z pamięcią flash.
Gdyby nie została skończona procedura pierwszego uruchamiania, to już od dawna ta strona by się ładowała, a przez chyba 2 lata, jak nie dłużej, nic takiego się nie działo. Dopiero od niedawna.

Sprawdzę jakie jest oprogramowanie układowe i sprawdzę czy operator (T-mobile) ma nowsze.
Przekierowanie