Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TP-Link TL-MR3020 + E3131
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
dokładnie tak ustawiłem mam wymuszone pasmo w900 i nadal nie może sie połączyć z routerem Sad, szkoda ale czytając posty innych użytkowników widzę że ten problem pojawia sie u wielu na różnym sprzęcie.
Ja też potwierdzam ten problem z MR3020 - wygląda to tak, jakby MR3020 nie dawał sobie rady z zasilaniem siebie i modemu, a co za tym idzie czułość modemu spada. Jeżeli jednak podać zasilanie o wystarczającej mocy (niestety większej, niż w dostarczonym zasilaczu) do MR3020 z E3131, to wszystko działa w miarę normalnie.
W starszej wersji top_netinfo (tej z modemu ) nie mogłem znaleźć wymuszenia UMTS 900, w nowszej widze że jest. Ustawiłem i jak na razie jest dużo lepiej. Tak że dziękuję za podpowiedź.
; )
Witam nie uważam że to wina zasilacza. U mnie w mr3220 jest zasilacz 9v 0,85a i nawet sie specjalnie nie grzeje więc to nie wina niskiego prądu. Zwłaszcza żę jak włożę kartę t-mobile chodzi bez problemu. Chyba że sama karta areo2 bierze dodatkowowy prąd
Także mam ten zestaw i działa dobrze na zasilaczu oryginalnym. Jednak przychodzą czasami takie godziny w ciągu dnia że jest brak połączenia. Dioda miga na niebiesko i tyle. Dając modem pod kompa tez są problemy z połączeniem sie poprzez aplikacje play-a trzeba klikać kilka razy ponów połączenie aż w końcu sie uda.
Nie wiem czym to spowodowane może przeciążeniem nadajników.
W modemie włączyłem wymuszenie UMTS 900. Roaming pozostał włączony.
Wyłączenie roamingu daje coś?
Chodziły słuchy, że wyłączenie zgody na roaming w TNI coś zmienia, ale nie udało mi się tego potwierdzić.
witam teraz jakby się poprawiło podłączyłem zewnętrzna antenę z 11db zyskiem i jest o niebo lepiej nie zrywa połączenia. Zasieg na routerze wskazuje 100%. Restart następuje dopiero po około godzinie. Zobaczymy na jak długo Smile
pozdrawiam kozi
Ja bym chciał nadmienić, że u mnie dashboard od lesiolo (a może i możliwe, że zwykły?) resetował wymuszenie 900MHz w TNI
A ja juz nie rozumiem tego zestawu, działa działa przychodzi wieczór jak sie rozłączy to koniec wył i wł z prądu nic nie daje a jak wsadzę modem w pc to łączy :/ dziwadło. w routerku soft nowy modem na 900 i roaming off. na on było też to samo.
Tylko dowodzi to problemu z niedoborem zasilania. E3131 przy niewystarczającym zasilaniu ma zmniejszoną czułość.
(18-12-2012 01:37)jakubd napisał(a): [ -> ]Tylko dowodzi to problemu z niedoborem zasilania. E3131 przy niewystarczającym zasilaniu ma zmniejszoną czułość.

U mnie to samo. Zastanawiam się jeszcze nad zmianą softu na dd-wrt. Ma ktoś doświadczenie w tym temacie ?
W przypadku MR3020 to lepiej już na OpenWRT+Gargoyle - kolega Cezary z eko.one.pl zapewnia pełne wsparcie dla tego typu rozwiązania. Wątpię, żeby to zmieniło cokolwiek w kwestii zasilania modemu - bo to nie ten problem.
U mnie ten zestaw ( MR3020 + E3131+ Aero2) chodzi wzorowo , laczy bardzo szybko po 60 min, jedyna modyfikacja bylo wgranie najnowszego firmware ze strony Tp-Linka.
Witam Smile
Jest to mój pierwszy post tutaj i będzie troszkę może nie w temat. Ale google pokazuje wysoko ten wątek, a myślę że jest to ważne.
Chodzi o router TL-MR3020. Wydaje mi się, że odkryłem mały błąd w oryginalnym firmware (na openwrt tego nie ma) i przygotowuję opis dla TPLinka, może to poprawią.
Ale o co chodzi. Ja podłączam ten routerek z E173-U2. Jeśli chodzi o Aero2 to działał mi ładnie. Za dużo nie testowałem co prawda ale było ok.
Teraz jestem "na łonie natury" i próbuje się wbić do NetWorkS. Wspólna sieć T-Mobile i Orange. Również UMTS900. I mam dokładnie takie same problemy jak wy z Aero2. Raz działa a raz nie. Testuje na 3020 i na laptopie z Ubuntu (tutaj można więcej). U mnie nie jest problemem zasilaniem (pomierzyłem napięcia i prądy). Ale z czasem gotowości modemu.

Nie wiem dlaczego, ale modem zanim będzie gotowy do połączenia wykonuje jakąś procedurę. Ta procedura przegląda (chyba) po kolei różne częstotliwości i sieci. I zanim dojdzie do UMTS900 to mija sporo czasu.
I uwaga, w logu 3020 pojawia się TIMEOUT > 60sekund i modem "Unpluged". Jest to losowe. Widocznie w zależności od obciążenia sieci, trwa to z różną prędkością. I jest to na granicy.
Na pewno wymuszenie UMTS-900 znacznie skraca ten czas.
Wydaje mi się, że MR3020 ma Buga. Zbyt krótki czas oczekiwania na gotowość modemu. I zanim modem porobi sobie wszystko to jest już po zabawie. Na OpenWrt można powysyłać AT i modem od razu wskakuje. Na oryginalnym nie idzie tego zrobić.
Czy ktoś ma podobne doświadczenia z UMTS900 i czasem (60sekund)? Jeżeli tak, to wysyłam buga do TPLinka. Już z nimi korespondowałem w sprawie 2G i wygląda na to, że można by coś wskórać.
Problem jest nie tylko w timeoucie i czasie wyszukiwania. ale także w tym, że po tych 60 sekundach wykonywany jest pełen reset modemu. To ma swój cel i tak jest we wszystkich praktycznie routerach TP-Linkach serii MR.
Jak zmusić do nawiązania połączenia E3131 (od Play) podpięty do TL-MR3020?
Jeszcze rok temu zestaw ten działał całkiem sprawnie, bo połączenie inicjowało się w granicach od kilkudziesięciu sekund do 3 minut. Dziś nie połącza się wcale. Oba urządzenia są sprawne. E3131 podpięty do PC przy użyciu Top NetInfo połącza się natychmiastowo i sprawnie działa przez całe godzinne sesje.
TL-MR3020 w trybie AP klient też działa prawidłowo. Do routera wgrałem najnowszy soft 130929, wrzuciłem też odpowiedni plik BIN modemu ze strony TP-Linka. Wszystko na nic.
Jakieś pomysły? OpenWRT i Gagroyle to ostateczność. Wolałbym pozostać przy fabrycznym sofcie.
Ja używam ostatniego gargoyla i powyższy zestaw działa idealnie
ostatniego? czyli "1.6.0.3 by obsy"?
(21-03-2014 18:10)szopen napisał(a): [ -> ]ostatniego? czyli "1.6.0.3 by obsy"?

Tak

http://ecco.selfip.net/gargoyle-pl/attit...nt/ar71xx/
generalnie gratuluję wyboru - gargoyle naprawdę ma sporo ciekawsze możliwości niż fabryczny soft

gdybyś jednak kiedyś zapragnął powrócić do fabrycznego softu radzę dokładnie o tym poczytać (bo bywają dostępne wersje z bootloaderem lub bez, wgranie wersji z bootloadrem spod gargulca czy openwrt grozi uwaleniem routera)

teraz z innej beczki - zachęcam do włączenia przesyłania anonimowych statystyk Cezaremu
http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?pid=96057#p96057

dzięki temu mamy dostęp do takich informacji
http://ecco.selfip.net/stat.html

a co do linka - tam jest zawsze dostępna bieżąca wersja i np. dziś jest to 1.6.0.3
tydzień temu była 1.6.0.2, w zeszłym roku były to wersje 1.5.9.x do 1.5.11.x
a wkrótce pewnie będzie kolejna z nowymi poprawkami
Stron: 1 2 3
Przekierowanie