Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: FRITZ!Box 3272 (DE) + Huawei E3372h-153 hilink. Czy ma szanse działać?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam chyba okazje niedrogo nabyć ten router (wiem, że to wiekowy sprzęt, bo są artykuły w internecie z 2008 r.), (na zdjęciu jest pudełko z napisami w j. niemieckim, więc to pewnie wersja rynkowa DE, a sam sklep sprzedaje mydło i powidło, ale jest stacjonarnie u mnie i daje 30 dni gwarancji...) i mając w szufladzie jeszcze e3372 pomyślałem o połączeniu to w całość z nadzieją, że zadziała i będzie mniej problemów niż z Asusem RT-AC51U z tego wątku:

http://forum.jdtech.pl/Watek-asus-rt-ac5...owy-sprzet

Tutaj stronka podaje, że jest wspierany:

https://pomoc.fritzbox.pl/knowledgebase.php?article=88


Opinie o samym routerze są skrajnie różne, ale na elektrodzie ktoś pisał, że robią go tylko Niemcy.
Dobra, mam ten stuff. Za 15 zł grzechem byłoby nie wziąć. Zobaczymy jak to chodzi...
No to działaj, jak wspomniałeś o kilkunastoletnim sprzęcie pomyślałem - sprzedają to złomiarze Tongue cena to potwierdziła, ale skoro sprawny to niech pracuje kolejne kilkanaście lat.
https://pl.avm.de/fileadmin/user_upload/..._print.pdf
https://ftp.avm.de/fritzbox/fritzbox-3272/
uwaga są 2 różne wersje sprzętu - DE i INT (jak znam życie to wersja DE ma modem ADSL na ISDN, a międzynarodowa na linię analogową).
Pomijając modem dsl ten sprzęt jest słabszy od "kultowego" tp-linka 1043.
To jest jakiś sprzęt kultowy za grosze i po czterech latach mi to "zdradziłeś"?

W każdym razie jest rzeczywiście DSL, ale po kiego grzyba mnie to... (chyba tylko Netia na tym jeszcze ciągnie, ostatnio ktoś sprawdzał chyba właśnie ADSL od Netii, jakieś 100 zł za realne 20/1 Mbps plus 30 minut rozmów na stacjonarnym za drugą stówę plus jakieś 2 zł za minutę na polskie nry...).
tl-wr1043 kultowy to był z 10 lat temu, 4 lata temu to każdemu zalecałem sprzęt z "ac", a ten nawet "a" nie ma.
Tak zupełnie z innej beczki - dla Fritzbox'ów jest nieoficjalna integracja w HA (dostępna w HACS)
https://github.com/mammuth/ha-fritzbox-tools
Mogłem się domyślić, że to napiszesz. To Twoje "Ceterum censeo Carthaginem esse delendam". Tongue
Gdyby nie było takiej integracji, to bym nie napisał Tongue kolejne lata mijają, a ja dalej jestem zajarany możliwościami Home Assistanta

Te fritzboxy są na raczej nietypowych chipsetach (ten to chyba lantiq), więc dla nich ciężko uświadczyć jakieś alternatywne firmware, więc pozostaje fabryka.

PS dla niektórych tp-linków (na ich fabrycznym sofcie) też jest podobna integracja, ale akurat raczej nie dla zabytkowego 1043 (chociaż kto wie? dla jakiegoś świeżego softu może zadziała), natomiast dla kultowych modeli to jakby nie stanowi problemu, skoro dla nich bezproblemowo jest dostępne aktualne openwrt (chyba nie muszę mówić, że też się doskonale integruje z HA), nawet dla routerów Huawei LTE jest odpowiednia integracja (w przypadku B525 szczęka spada, gdy się widzi jakie rzeczy są zintegrowane).
W końcu odpaliłem. Firmware po niemiecku, ale dałem radę znając angielskie podobne słowa... Tongue Śmiga jak dziki reks póki co.
Zaktualizowałeś mu soft? (jest z jesieni 2019 więc nie jakoś tragicznie stare Tongue) jeśli to wersja na niemiecki rynek to niestety interfejs jest tylko po niemiecku.

PS zwykle Chrome sobie radzi z tłumaczeniem interfejsu.
Przekierowanie