Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: portnet.pl test pobierania pliku
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam , korzystałem od czasu do czasu ze strony
https://www.portnet.pl/narzedzia/pliki-testowe
teraz nie mogę pobrać żadnego pliku , zastanawiam się czy strona nie została zhakowana , jak byście mogli sprawdzić .
nie została
A tak poza konkurencją to są tam po prostu podlinkowane 3 pliki dostępne na FTPie w TASK (Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej)
ftp://ftp.task.gda.pl/test/
a konkretniej te 3:
ftp://ftp.task.gda.pl/test/100mega
ftp://ftp.task.gda.pl/test/1giga
ftp://ftp.task.gda.pl/test/10giga
aby było weselej 2 pozostałe mają wielkości niezgodne z nazwą (po 100MB)
Ale nie da się tego pobrać ??
Da się (szkoda mi transferu na te większe, ale 100MB bez problemu).

A masz wolne miejsce na domyślnym dla pobierania dysku?
Dziwna sprawa nie mogę pobrać żadnego z tych plików, mam miejsce na dysku, przeinstalowałem chroma , otwierając link w przeglądarce edge , wyskakuje komunikat ze "ta witryna próbuje otworzyć aplikacje google chrome "
To ściągnij sobie dowolnym klientem ftp
a potem popracuj nad ustawieniami przeglądarek/firewalli itd.
nie używasz czasem jakiegoś "lewego" vpn-proxy?

Ale jak windows się tak dziwnie zachowuje, a nie robiłeś nic z nim dziwnego, to pewnie wirusy hulają…

PS pobierz telefonem to się przekonasz, że żaden problem nie występuje.
Windowsa 10, ochrania ten systemowy antywirus , nigdy nic nie zgłosił , takie zachowanie jak powyżej budzi od razu mój niepokój że coś jest nie tak , na google znalazłem informacje że chrome już nie obsługuje ftp , może dlatego nie pobiera .
Specjalnie ściągnąłem w telefonie za pomocą chrome i jakoś sobie poradził.
Przekierowanie