Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Wymuszenie LTE
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam czy jest możliwość wymuszenia LTE na routerze Xiaomi 3g z wpietym modemem Huawei E3372 HiLink soft na routerze to OpenWrt 19.07 LuCi
Robisz to w webUI hilinka (192.168.8.1 zazwyczaj).
niestety nie ma jest tylko obsługa sieci lte zaznaczona i tryb sieci ustawiony na automatyczny
pewnie trzeba dograć jakiś soft
Trzeba się rozłączyć od internetu, aby możliwe było zmienianie ustawień sieci.

lolokm napisał(a):i tryb sieci ustawiony na automatyczny
i tu ustaw "tylko LTE"
niestety mam tylko opcje 4g i 3 g ;/

po odznaczeniu "obsługa sieci LTE" i kliknieciu na reczny zostaje samo 3 g i 2 g

dodam jeszcze że jestem w zasięgu LTE i mam jakieś 4 km do BTS który posiada pasma lte od 800-2600
"4g" to jest właśnie LTE
okej teraz już wiem ale czemu nie pisze LTE aż tak dziwnie no ale widocznie taki soft dzieki i pozdrawiam Wink
Widocznie taki soft, 4G i LTE są stosowane zamiennie w sprzęcie Huawei
tak to wygląda w Hilinku z Playa
[attachment=3721]
to u mnie w miejscu gdzie masz napisane preferowany tryb sieci jest : obsługa sieci lte i do zaznaczenia i nie mam opcji USSD
Zrób screenshota to pogadamy Tongue jak dla mnie sprawa jest jasna - sprzęt jest z innej sieci, a być może z innego kraju, to ma inne opcje (jakie sobie operator życzył, bądź odwrotnie - nie życzył sobie mieć obsługi USSD to jej nie ma)

Mam jednak wrażenie, że osiągnąłeś już to co było zamierzone (tj. wymuszenie pracy w LTE).
tak to wygląda u mnie

i tu drugi screen
Faktycznie dziwaczna konstrukcja - brak listy wyboru sugeruje istnienie jedynie trybu automatycznego z LTE lub bez, coś podobnego widziałem tylko w sprzęcie pochodzącym z sieci "3" (three/tre), ale tamte modemy były "wykastrowane" z 2G, czyli miały tylko 3G i LTE (więc de facto tryb z LTE to był tryb automatyczny, a tryb bez LTE to był odpowiednik "tylko 3G").

Jak zgaduję to nie jest wersja s-153 ani h-153 (przyrostek jest zwykle na tabliczce znamionowej pod klapką).

Możesz popróbować programów odwołujących się bezpośrednio do API modemu np. Hmanager
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=51231&start=15
ale na większy sukces bym nie liczył

PS generalnie LTE w trybie automatycznym i tak ma najwyższy priorytet, więc nie wiadomo czy jego wymuszenie ma sens - musisz popróbować.

A ta dolna lista wyboru, to jak rozumiem jest na swoim zwyczajny wybór operatora - intryguje mnie dlaczego masz wybór ręczny (bo sens ręcznego wyboru jest chyba tylko w Playu, jeśli okoliczne stacje zrzucają Cię do roamingu krajowego).
model to E3372h-153 nic wiecej nie ma ;p
Czyli powinien mieć dostępne wszystkie pasma i technologie od 2G po LTE (ten sam zestaw co w tym z Playa który jest na obrazku wyżej i generalnie ten przyrostek sugeruje normalną wersję na rynki europejskie).
a jest tylko 4g ;/ będe musiał iść chyba do play bo z tej sieci mam internet może jakiś modem uda mi się załatwić
Ale 4G to jest właśnie LTE…
(a co do Playa to kiedyś oni tak (4G) nazywali 3G 900MHz, więc raczej to się nie mogło pojawić w interfejsie sprzętu brandowanego dla nich, bo groziłoby to konsumencką aferą Tongue)

Swoją drogą ja na twoim miejscu nie widziałbym problemu w tym, że to nieładnie wygląda w GUI Tongue
modemów chyba raczej już nie mają w ofercie, ale jeśli będziesz przy okazji…
dobra zostawie ten modem w spokoju jest lte to jest a jak będę przy okazji to sie spytam o jakiś ich modem Wink serdeczne dzięki za cierpliwość i pomoc Wink
Chyba nie warto do nich zaglądać - tak przegiętej ceny na modem jak żyję nie widziałem…
https://www.play.pl/telefony/huawei/huawei-e3372-wh/
o kurde faktycznie cena z kosmosu ;/
Przekierowanie