Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Porządne gniazdko/wyłącznik Wi-Fi.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niestety ze starych sonoffów basic i s26 udało się odzyskać tylko jednego s26. Próbowałem już wszystkich sposobów. Może ktoś polecić coś konkretnego i najlepiej na 16 A?

O kurczę 1300 postów. Trza świętować!
Do tych których nie przywróciłeś do ustawień fabrycznych możesz wgrać alternatywny soft (o ile to po prostu nie są sklejone przekaźniki), nie wrócisz wprawdzie już do fabryki (o ile nie masz backupu sprawnego softu).
Tam się nie ma co zepsuć (poza przekaźnikiem), po prostu upewnij się że masz wyłączoną sieć 5GHz (bo wtedy trudno sparować cokolwiek).

A wracając do pytania - u mnie dosłownie wszystkie działają jakie mi kiedykolwiek wpadły w ręce (z pewnych względów Tuya-pochodne trafiły na moją prywatną czarną listę, ale to nie kwestie działania, tylko sztucznie wprowadzonej niekompatybilności różnych marek).

Najbardziej jestem zadowolony z TP-Link'a HS110 (to nie jest ESP "pod pokładem" jakby co), który jest jednym z najstarszych gniazdek (ale do dziś nie staniał do rozsądnego pułapu).
Kupiłem coś takiego:
Najmniejsze gniazdko Wi-Fi Świata z licznikiem energii:

Edit nr 8: Nie da się wstawić załącznika, więc hostuję:

https://drive.google.com/file/d/197zZABh...sp=sharing

Ps. 38 zł spoko cena jak na gniazdo 15 A z licznikiem i schuko + "pół" PL, a cenę można by jeszcze zbić kodem z newslettera o parę zł w przypadku zakupu kilku sztuk. W mediaexpert przechodzi kod po rejestracji nowego mejla.
No i... typowy chiński śmieć, ale po godzinie manipulowania odpalił...
OffTopic

Da się wstawić załącznik - wystarczy by był mniejszy niż 2MB , można wybrać wyższy stopień kompresji=niższą jakość, lub po prostu zmniejszyć rozdzielczość (nie potrzeba 12 megapikseli by coś było widać, można też wybrać niższą jakość) czymkolwiek zdatnym do edycji

https://play.google.com/store/apps/detai...allery.pro
(używam wprawdzie wersji "pro" gdyż uważam, że za dobrą robotę trzeba płacić), ale poniższa darmowa niewiele jej ustępuje (jednak zmiany rozdzielczości z podręcznego menu w niej brak…)
https://play.google.com/store/apps/detai...ls.gallery

druga, którą uważam za element androidowego niezbędnika:
https://play.google.com/store/apps/detai...e.snapseed

A co do samego gniazdka to typowa Tuya (tu w wykonaniu Hysiry, a GoSund i Blitzwolf to brandowania pod którymi je widziałem), więc stosując aplikację dedykowaną do sprzętu nie ma żadnych problemów - stawiam na to że masz problem z siecią 5GHz (być może taki sam SSID dla 2,4GHz i 5GHz?) lub generalnie konfiguracją WiFi (to by tłumaczyło pozostałe problemy).
szopen napisał(a):stosując aplikację dedykowaną do sprzętu nie ma żadnych problemów

Akurat problem nie był z aplikacją tylko jakiś mechaniczny.


szopen napisał(a):stawiam na to że masz problem z siecią 5GHz

Akurat na Twoją sugestię wyłączyłem sieć 5 GHz i straciłem po tym łączność z głośnikiem home mini (chyba już jest do wyrzucenia) plus 2 dni na walkę z konsultantami Vectry, którzy widzą , wiedzą i mogą mniej niż ja przez stronę.


szopen napisał(a):być może taki sam SSID dla 2,4GHz i 5GHz?

Akurat SSID dla obu sieci zawsze miałem inny, ale za Twoją sugestią gniazdka i żarówki postawiłem teraz na osobnym routerze tylko głośnik home mini jest na Vectrze z racji streamingu (we wspomnianym routerze mam przecież kartę OdNowa).

Ogólnie nie widzę tu możliwości wsparcia przez zwykły tekst z latencją naście godzin.
Ekonomista napisał(a):gniazdka i żarówki postawiłem teraz na osobnym routerze tylko głośnik home mini jest na Vectrze z racji streamingu (we wspomnianym routerze mam przecież kartę OdNowa).
Owszem warto mieć osprzęt ID w osobnej (pod)sieci, ale nie miałem na myśli osobnego dostępu do internetu (no chyba, że to router bez WAN Ethernet).

Ekonomista napisał(a):Akurat na Twoją sugestię wyłączyłem sieć 5 GHz i straciłem po tym łączność z głośnikiem home mini (chyba już jest do wyrzucenia) plus 2 dni na walkę z konsultantami Vectry, którzy widzą , wiedzą i mogą mniej niż ja przez stronę.
Poważnie? Jak wyrzucasz to wezmę Tongue
a teraz rozwiązanie
1. postaw hotspot z telefonu na 5GHz (z takimi samymi SSID i hasłem jak były fabrycznie w routerze operatora, to władza wróci)
lub
2. możesz przecież tez przywrócić ustawienia fabryczne i skonfigurować od nowa
https://support.google.com/googlenest/an...3477?hl=en

No niestety niektórzy operatorzy dostarczają sprzęt nad którym użytkownik nie ma władzy… dlatego warto mieć własny przyzwoity router (i operatorski przełączyć w bridge lub wyłączyć mu WiFi jeśli z jakiegoś powodu przełączenie w bridge jest niewykonalne - np. korzystasz z IPTV lub operator nie daje takiej opcji)

Ekonomista napisał(a):Akurat problem nie był z aplikacją tylko jakiś mechaniczny.
Jedyny mechaniczny jaki sobie umiem wyobrazić to konieczność włożenia "polskiej" wtyczki do gniazdka schuko, no albo fabrycznie uszkodzony przycisk… ale Hysiry jak na "rasowego chińczyka" jest bardzo porządnie wykonane (nawet lepiej niż neo coolcam)

Ekonomista napisał(a):Ogólnie nie widzę tu możliwości wsparcia przez zwykły tekst z latencją naście godzin.
?
szopen napisał(a):Ogólnie nie widzę tu możliwości wsparcia przez zwykły tekst z latencją naście godzin.

?

Jestem załamany nie tylko tą sprawą. Jak się ogarnę to może się uda jakoś wspólnie coś zrobić. Ogólnie dziękuję, że mi pomagasz. Smile
Przekierowanie