Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Promocja "Cyber rescue" ochrona w świecie on-line
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Sporo na forum jest tematów o wyciekach danych osobowych, zagrożeniach w sieci itd.
Tym razem znalazłem promocję w ramach której Bank Santander ( dawniej BZ WBK - Bank Zachodni Wielkopolski Bank Kredytowy) zapewnia darmowe Cyber Rescue czyli pomoc przy różnych zdarzeniach w świecie wirtualnym. Być może dla wielu jest to zbędne , ale są na pewno i takie osoby które chętnie z takiej pomocy by skorzystały, zwłaszcza że często w takich chwilach nawet Ci którzy teoretycznie wiedzą jak się zachować popełniają masę błędów. Bank oferuje darmową pomoc tylko dla swoich klientów, wszyscy którzy mają tam konto mogą od razu skorzystać, inni mogą tam konto założyć i nawet zyskać - np. 50 zł z kodem polecającym. Gdyby kogoś to interesowało to służę swoim - proszę wtedy o wiadomość priv.
Opis samej promocji i sytuacje, w których specjaliści banku pomagają -
- przejęcia Twojego konta na portalach społecznościowych
- kradzieży środków znajdujących się w Twoim wirtualnym portfelu
- włamania na Twoją skrzynkę e-mail
- kradzieży Twojej tożsamości w internecie
- wyłudzenia kredytu na Twoje nazwisko oraz wielu innych problemów.

https://bank.santander.pl/cyberrescue/index.html
Jak dla mnie ta "pomoc ekspertów" nic nie jest warta, skoro wystarczy trochę chęci, żeby pomóc sobie samemu, nawet przy założeniu, że robią to co jest zaproponowane to utrzymywanie tam specjalnie konta to nonsens. Jedynie można skorzystać jeśli ktoś już i tak tam jest z jakichś powodów.
Nie wiem jak wygląda ta pomoc ekspertów, ale nie wygląda to jakoś tragicznie (poza tym nachalnym komunikatorem - czatem) - przynajmniej dla większości typowych użytkowników komputera będzie to przydatna pomoc
https://pl.cyberrescue.me/o-usludze/
swoją drogą jest to usługa dostępna nie tylko dla klientów Santandera, drugi bank który korzysta z ich usług to mBank co znacznie zwiększa dostępność (wśród moich znajomych większość korzysta przynajmniej z jednego z tych banków, choć oczywiście nie wszyscy)
https://pl.cyberrescue.me/faq/
Rzeczywiście, mBank ma umowę z tą samą firmą i na takiej samej zasadzie - całkowicie darmowej ją udostępnia. To ciekawe o tyle, że od dawna mam też konto w mBanku , choć raczej z niego mało korzystam to nie dostałem od nich żadnego info o takim assistance, w przeciwieństwie właśnie do Santandera od którego dostałem.
Moim zdaniem to naprawdę może być bardzo przydatne dla wielu zwykłych użytkowników, bo przypadków utraty danych, wycieków, i wszelkich innych cyberprzestępstw jest masa i rośnie to w tempie geometrycznym. A mam jeszcze dostęp ( z racji pracy) do niektórych powiadomień wysyłanych przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które oczywiście nie można udostępniać i przekazywać dalej i tu ilość również systematycznie rośnie.
Przekierowanie