Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Wiadomości RCS
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Z tymi SMSami to już nie do końca prawda, o czym się przekonałem w Orange - przychodzi SMS z linkiem do serwisu, który nie działa od paru lat, u innych operatorów nie ćwiczyłem takich testów (a tu po prostu po zmianie telefonu miałem nieskonfigurowaną obsługę MMS Tongue i wyszło przypadkiem)
Ten link działa zawsze - bo to jest krytyczny element systemu MMS. Tylko ten URL nie musi działać w normalnym APN internet, a jedynie w tym APNie od MMSów.
Nie mam czasu na taką zabawę, ale chętnie bym wygenerował taki link choćby po to by sprawdzić jego "otwieralność" - problem na który trafiłem polega na tym, że linki od wielu lat prowadzą w to samo miejsce, ale serwis już nie istnieje (kiedyś ten link się otwierał z sieci dowolnego dostawcy bo to po prostu link do dawnego systemu kont użytkownika).
Zanim wyślemy RCS aplikacja wiadomości sprawdzi czy odbiorca ma aktywne RCS , jeśli nie ,nie wyślemy RCS
Stron: 1 2
Przekierowanie