Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Orange systematycznie likwiduje wszelkie oferty bonusowe w prepaid
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Temat podwyżek już się kiedyś przewinął (nawet został wydzielony do osobnego wątku):
http://forum.jdtech.pl/Watek-podwyzki-uslug-telkom
tym razem kwestie są nieco inne, ale finalnie też są elementem podwyżek.

Na pierwszy ogień (i dość dawno temu) poszły bonusy do doładowań o wysokich nominałach, a była to jedna z najbardziej opłacalnych opcji bonusowych - dla przypomnienia do 100zł było dodatkowe 10zł czyli 10% na konto główne, a do 200zł było to 30zł czyli nawet 15%, przy czym staż w sieci nie miał znaczenia, więc promo było dostępne dla nowych
https://www.orange.pl/omnibook/odwolanie...usem-10-zl
jak widać nie ma po nich śladu
https://doladowania.orange.pl/#stage1

W tym przypadku komunikat znalazłem dopiero teraz (przy sprawdzaniu czy pamięć mnie nie myli w kwestii wysokości bonusów przeszukałem sieć specjalnie po tym kątem), ale wiadomo oferta się zmienia i przy każdorazowym doładowaniu jest szansa by zajrzeć w tabelkę (o ile robimy to z linka wskazanego wyżej), mimo wszystko nie jestem przekonany czy obowiązek informacyjny został dochowany…



Na drugi ogień poleciała "Skarbonka" - ta miała znaczenie tylko dla stałych klientów prepaid (i miała bardzo fajną opcję, jeśli by„ło nazbierane sporo - kapitał się powiększał bodajże o 5% co 3 miesiące)
https://www.orange.pl/view/skarbonka

Tu jako aktywny użytkownik powinienem dostać choćby powiadomienie SMS (a nie dostałem!), widziałem wprawdzie gdzieś w sieci na forum zupełnie nie związanym z tematami telekomunikacji posta z informacją o końcu tej promocji, ale to akurat było miejsce gdzie widuje się mnóstwo niesprawdzonych, a wręcz nieprawdziwych informacji, więc po prostu to zignorowałem Tongue co w sumie doprowadziło mnie do napisania tego posta Big Grin jakkolwiek gdybym o planowanej likwidacji wiedział z półrocznym (a może i rocznym?) wyprzedzeniem, zużyłbym ją w całości i nie zawracał sobie gitary (gdy nazbierało się kilkanaście, czy kilkadziesiąt(?) zł po prostu robiłem sobie doładowanie na konto główne, choć gdybym był ciułaczem pewnie by to była spora kwota… a tymczasem po ostatnich ruchach zostały mi na skarbonkowych kontach kwoty<5zł).

Przypomnienie dla posiadaczy "Skarbonki" system nie umożliwia samodzielnego przelania środków ze Skarbonki, gdy ich wartość jest mniejsza od 5zł, ponadto jeśli dobrze pamiętam można było przelać tylko pełne złotówki, więc odsetek osób którym udało się idealnie wyzerować konto w normalny sposób może być w okolicach 1% użytkowników.
Sugeruję składanie reklamacji, a ponieważ przy tej kwocie ma to zerowy sens, proponuję skorzystanie z darmowego czata - tam trafiamy najpierw na bota (nie znam magicznego słowa powodującego przełączenie do ludzkiego konsultanta, ale każdy coś wymyśli, np. "połącz z konsultantem" chyba nie jest właściwym sformułowaniem, no nie pamiętam co zadziałało, ale mimo wszystko system nie jest zorganizowany do końca kretyńsko, nie mając żadnej podpowiedzi ze strony systemu w końcu jednak mi się udało, tu mała podpowiedź do ewentualnych decydentów z Orange - bot powinien podpowiadać w pierwszej swojej wypowiedzi jak się połączyć z żywym człowiekiem, ewentualnie reagować choćby na słowo "konsultant" i inne podobne sugerujące człowieka, tak jak jest to stosowane w innych systemach tego typu).
Druga kwestia jest taka - połączenie z konsultantem potrafi zostać zerwane w tajemniczy sposób i nie ma mozliwości powrotu do zerwanego czatu (przypadłość znana już bodajże w wersji apki 3.x), no to rozwiązanie jest ultra kretyńskie, sprawdziłem też, że klawisz wstecz zrywa połączenie beż żadnego pytania (NIE DOTYKAĆ).
Konsultant na czacie oczywiście nie chce nic zrobić (lub może raczej: nic nie może), nie ma możliwości przekierowania do kogokolwiek o wyższych uprawnieniach, ale może (i powinien) w przypadku nierozwiązywalnego problemu zaproponować złożenie reklamacji (co jest jedyną drogą odzyskania całej kasy ze Skarbonki).
screeenszot



No i na koniec zlikwidowano "Masz Za Staż" (tu udało mi się ustalić, że zlikwidowano to po 12 latach, Skarbonka chyba działała nawet dłużej), jak dla mnie ta promocja nie miała praktycznego znaczenia, ale skoro była to być może nawet skorzystałem z jej benefitów.
Tym razem wyjątkowo otrzymałem SMSa
obrazek
ale teraz już wiem gdzie szukać:
https://www.orange.pl/view/komunikaty
a tam dowiadujemy się też o likwidacji innych promocji (jak np. "Urodziny")

Dodatkowo w nowej aplikacji mamy usługę "Więcej czasu na wszytko" (która wbrew nazwie nie przedłuża ważności wszystkiego… w dodatku zupełnie nie rozumiem sensu tej usługi, jeśli darmowy KWR nadal działa, więc to ukryta podwyżka z 0zł do 29zł, pewnie trzeba się spodziewać likwidacji KWR), i to w dodatku mniej więcej w miejscu gdzie kiedyś w interfejsie było "Więcej czasu na internet" (może warto wspomnieć, że z rok temu poniesiono koszt rocznego przedłużenia z 29zł do 99zł)
Wiele takich fajnych ofert zniknęło, nie ma też już tak wielkich dziur jakie były najbardziej widoczne w Orange. Ale niestety jedno jest pewne - tanio już było.
Przekierowanie