Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Modem z możliwością wykonywania połączeń głosowych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Mam nadzieję, że wybrałem poprawną kategorię Smile

Szukam modemu, który umożliwi mi wykonywanie połączeń głosowych poprzez komputer. Myślałem nad Huawei E3131, ponieważ tutaj na forum dużo czytałem na jego temat.

Jak myślicie warto jeszcze z niego korzystać, czy lepiej rozejrzeć się za czymś innym? Może możecie mi coś polecić?
Kategoria jest OK Smile
Do połączeń głosowych ostatni jaki kojarzę to właśnie E3131, musi być tylko odpowiedni firmware, który musisz sobie sam wgrać. Odpowiedni Mobile Partner także jest potrzebny. Co ciekawe działa wtedy nawet 3G video call i MMSy.
Możliwe, że da się tak zmodyfikować E3372 w wersji tradycyjnej, ale nie robiłem tego i nie sprawdzałem, czy jest odpowiedni firmware z tą funkcjonalnością do niego.

Jeżeli chcesz tylko robić rozmowy głosowe, to myślę, że E3131 jest OK. Jak chcesz dodatkowo przesyłać dane, to jednak jest to już zabytek lekki z powodu braku LTE/4G. Ale standard GSM nie zmienił się ciągle jeszcze, zasięg 3G jest, więc można spokojnie się bawić.
Bardzo dziękuję za informację Smile
Potrzebuję tylko i wyłącznie do rozmów głosowych.

To teraz muszę tylko znaleźć jakiś używany i sprawny E3131.
Sanczo napisał(a):To teraz muszę tylko znaleźć jakiś używany i sprawny E3131.

Mam sprawny, kompletny w wersji tradycyjnej i chcę się pozbyć. Więcej info - pytaj na priv.
A coś nowszego/lepszego niż ten E3131?
Wazna jest wersja. Soft do rozmów głosowych znam tylko dla E3131s-2.
Modem zakupiłem jeszcze wczoraj Smile, ale dziękuję za propozycję.

Kupiłem E3131s-2. @jakubd czy masz może link do tego softu?
Przekierowanie