Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Port RJ45 w stacji dokującej
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dokupiłem sobie ostatnio do tego mojego laptopa stację dokującą i wśród gniazdek, które można ujrzeć na jej panelu, widnieje port RJ45. Gdy podłączę lapka do stacji, to ten port staje się aktywny i jednocześnie port RJ45 wbudowany w laptop staje się nieaktywny. Czy jest możliwość by oba te porty były aktywne w tym samym czasie? Coś na wzór złączy mini jack -- w stacji dokującej jest takie złącze i w lapku tak samo. Jak się podłączy głośniki do obu gniazd, to muzyka gra z 4 głośników, a nie tylko z dwóch. Big Grin
Nie da się tego zrobić w przypadku tzw. głupich stacji dokowania, bo one mają tylko druty łączące port dokowania z RJ-45, żadnej elektroniki. Wtedy jeden z portów musi być odcięty, bo niestety do jednego portu nie da się skutecznie podłączyć dwóch kabli Ethernet (co spokojnie możliwe jest w przypadku gniazd audio, bo tutaj tracisz najwyżej na głośności).
Tylko jeżeli stosujesz stacje dokowania podłączane np. przez Thunderbolt czy USB-C/3/2 - wtedy karta sieciowa pojawi się w systemie jako DODATKOWY interfejs sieciowy i wtedy mogą działać oba jednocześnie.
Trochę szkoda, ale przynajmniej stacja była tania bo kosztowała 4,99 zł... Big Grin
Przekierowanie