Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Mazowieckie - Sierpc (nadajnik Rachocin) zasięg jest, internet słabo działa
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Najpierw lokalizacja:
Sierpc, mieszkanie w bloku na 3cim piętrze, odległość około 5km od nadajnika Rachocin(261m wysokości według wiki),

Modem: Huawei E3131s-2 ze sklepu jdtech

Zasięg: zazwyczaj 93-100%, w jednym pokoju zdarza się spadek do 75%

Problem: internet działa bezproblemowo i z niezłą prędkością tylko kilka(naście) sekund po połączeniu, następnie połączenie się utrzymuje, ale prędkość to między 0-2 kb/s. Odświeżanie stron nic nie daje, wygląda to tak, jakby nie było internetu.
Jedynym sposobem(uciążliwym) jest każdorazowy restart połączenia i natychmiastowe odświeżenie strony. Rzadko osiągana jest też maksymalna prędkość.

Co może być przyczyną problemu?
Czy po tym zwolnieniu modem świeci swoją diodą na jasny, czy ciemny niebieski? W przypadku niektórych nadajników zdarza się, że modem przechodzi z trybu HSPA+ (jasny niebieski nazywany czasem turkusowym) i wpada w tryb UMTS (ciemno-niebieski) po czym nie chce przełączyć się ponownie w tryb wysokiej wydajności, gdy ponownie pojawi się ruch.

Wyjście - ustawić, żeby co kilka sekund wysyłany był ping do jakiegoś serwera (np. wp.pl, albo google.pl), wtedy modem nie będzie miał możliwości przełączyć się w tryb wolniejszy.
Kilka sekund po zwolnieniu świeci jasno, potem ciemno i nie chce się zmienić. Jak to pingowanie ustawić?
1. Po prostu najlepiej używać połączenia Smile wtedy na pewno nie przejdzie do trybu oszczędzania energii.
2. Polecenie PING: uruchom wiersz poleceń (cmd), wpisz:
ping adres.serwera -t
pod "adres.serwera" wpisz adres jakiejś maszyny w internecie, która nie będzie miała za złe, że bez przerwy ją pingujesz (co sekundę wysyłasz w ten sposób zapytanie "hej, żyjesz?" a ona odsyła "Ta, żyję". Może to być np. wp.pl, google.pl, onet.pl, 8.8.8.8, 8.8.4.4 (serwery DNS firmy google) itd. Jeżeli zrobisz takie coś z maszyną mniejszego dostawcy (nawet jdtech'u) dociążasz słabą maszynę, a do tego niektóre pingi mogą zostać zagubione i efektu nie uzyskasz. Dlatego lepiej szukać serwerów wielkich i znanych dostawców usług, którzy dysponują wieloma maszynami działającymi pod jednym adresem.
Przy naturalnym używaniu internetu przechodzi w ten tryb. Potestuję i dam znać czy pomogło pingowanie.
Jeżeli przy korzystaniu przechodzi (gdy ruch wynikający z twoich żądań np. wyświetlania stron zanika), to pingowanie może nie pomóc.
Mimo pingowania(zostaje w trybie z jasnym niebieskim) internet siada, nic się nie ładuje.
A odpowiedzi na wszystkie pingi dostajesz? czy pojawiają się informacje Upłynął limit czasu żądania?
Po pewnym czasie same takie komunikaty się pojawiają, aż do restartu połączenia.
Tak się składa, że również korzystam z nadajnika w Rachocinie, ale opisywanych tu problemów nigdy nie zauważyłem. Czytam, że kolega ma blisko do nadajnika i bardzo dobry sygnał. Ja mieszkam w odległości ok 14 km w prostej linii od nadajnika i z zewnętrzną anteną mam sygnał powiedziałbym - znośny ;-) 20 - 40%. Usługa działa stabilnie i cały czas z odpowiednia prędkością.

Dzisiejszy speedtest: http://www.speedtest.net/result/2086454636.png

Używam modemu E173u-2 z Play. Przyczyny szukałbym w sprzęcie. Proponuje spróbować na innym komputerze, ewentualnie inny modem.

Pozdrawiam
innego modemu zgodnego z aero nie mam, mogę spróbować na telefonie
Przekierowanie