Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Liczenie wykorzystania płatnych pakietów przez aero2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Korzystam z płatnych pakietów aero2 3GB.Zawsze łączę się z internetem używająć Top_net info synchronizując w programie z czasem wykupienia pakietu. Od kilku miesięcy zauważyłem, że liczenie przez aero2 wykorzystania pakietu 3GB jest znacznie zawyżone w stosunku do danych pokazywanych w Top_net info (o około 40%, w którym to programie jest rozdzielone na wysłane, ściągnięte i razem). próbowałem też równolegle liczyć zużycie transferu innym programem komercyjnym, uzyskiwane dane były podobne do danych wykazywanych przez Top_net info.Czy aero2 oszukuje klientów na wykorzystaniu transferu?
To złóż reklamację.
40% rozbieżności jest nieprawdopodobne niezależnie od sposobu korzystania z internetu nawet uwzględniając potencjalną możliwość takich rozbieżności zależnie od sposobu liczenia danych (różnice mogą sięgać kilka % ale nie połowę). Nawet jeśli przyjmiemy że 3GB=2,79GiB.

Nie wiem o jakim rozwiązaniu komercyjnym mówisz, ale prawidłowo skonfigurowany Networx (wersje starsze od 6.0 są darmowe) zawsze liczył statystyki dostatecznie zgodne z danymi z billingów, jak sądzę TNI również sobie z tym radzi wystarczająco dobrze.

Regulamin pakietu, o którym wspomniałeś nie definiuje wielkości ani MB, ani GB za to dość jasno precyzuje dokładność zliczanych danych (z rozdzielczością do 1 bajta)
https://aero2.pl/data/Pliki/114/plik/Cen...kowych.pdf
Przekierowanie