Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Problem z Captcha na Raspberry Pi Zero W + OpenWrt + E3131s-2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć,

Korzystam z przenośnego routera postawionego na Raspberry Pi Zero z modemem Huawei E3131s-2 (kupionym z resztą dawno temu na jdtech).

Modem łączy się bez problemu z siecią;. Połączenie skonfigurowane "standardowo".
Żeby Captcha działała dodałem adres:
Kod:
uci add dhcp domain
uci set dhcp.@domain[-1].name=bdi.free.aero2.net.pl
uci set dhcp.@domain[-1].ip=10.2.37.78
uci commit
/etc/init.d/dnsmasq restart

Nagle Captcha przestałą się wyświetlać. W miejscu na kod widzę "Błąd serwisu. Spróbuj ponownie później". Teraz już nawet to się nie wyświetla po próbie postawienia od nowa OpenWrt w nowej wersji. Nie jestem w stanie wyświetlić strony do wpisywania kodu.

Na innym routerze (Asus WL-500gP V2 z OpenWrt w identycznej konfiguracji) połączenie działa bez zastrzeżeń.

Proszę o pomoc.
Proponuję zajrzeć np. tam:
https://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=8383
niestety z braku karty BDI nie widzę szans na własne eksperymenty (skoro stało się to nagle, a nie np. wskutek zmian w konfiguracji routera, to podejrzewam oczywiście zmianę konfiguracji w Aero2), a ruch związany z BDI na naszym forum jest już w zasadzie zerowy (nie spodziewam się odpowiedzi, ale kto wie?)

podejrzewam że w /etc/config/dhcp
powinna się znaleźć taka linijka (ale czy to dotyczy także aktualnej wersji openwrt nie mam pojęcia, jestem na CC, tak wiem czas na aktualizację Tongue)
Kod:
    list rebind_domain 'free.aero2.net.pl'
wersje openwrt (pomijając inny sprzęt) masz identyczne?

PS tak spojrzałem na specyfikację - ten asus to zabytek, więc spodziewam się zdecydowanie rożnych wersji, nie jestem na bieżąco, ale niektóre elementy konfiguracji mogły się zmienić między wersjami
Przekierowanie