Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Pakiety płatne a wymagane regulaminem pasmo
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zakupiłem na OLX modem E3131 S-2 jak się okazało po odbiorze to HiLink i mimo kilku juz podejść i przeczytaniu opisów z tego forum nie udało mi się przełączyć go na zwykły modem aby zmienić konfiguracją.Mam jeszcze na stanie E 173 u-2 który mi działa ale chyba nie jest całkiem zgodny.
Moje zasadnicze pytanie to czy przy płatnych pakietach też jest wymagane działanie w określonym paśmie.
Przy okazji pozdrawiam wszystkich bo to mój pierwszy post na tym forum.
Miejsce na to pytanie jest zupełnie "od czapy" (wiadomości i promocja), więc wątek przeniosę w jakieś bardziej sensowne.

Pytasz o wymagania regulaminowe sprzed około 8 lat (BDI miało działać znacznie krócej), te warunki regulaminowe nigdy nie były egzekwowane (E173 jest niższej kategorii niż wymagana, ale mimo to powinien działać, choć są inne kwestie z tym związane - ten modem można traktować w kategorii zabytku), ponadto przynajmniej kilka lat temu Aero2 BDI zyskało dostęp do wszystkich stacji bazowych 3G grupy CP/Plusa, więc wybór pasma jest bez znaczenia (wystarczają w zupełności ustawienia automatyczne), dodatkowo dla płatnych pakietów dostępne jest LTE.

Ewentualne problemy mogą wynikać z refarmingu częstotliwości 900MHz (z powodu rezygnacji sieci grupy CP/Plus z korzystania z pasma B20 w LTE).

Przypominam o ustawieniu APN na wartość:
darmowy
bez użytkownika i hasła
(jest to ustawienie, które istotnie odbiega od konfiguracji sieci innych operatorów)

Obawiam się, że na pomoc aktywnych użytkowników BDI (a już w szczególności płatnego) nie ma co liczyć, bo przez te kilka lat konkurencyjne oferty na rynku mobilnego dostępu do internetu zrobiły się na tyle atrakcyjne, że Aero2 BDI straciło rację bytu (więc aktywnych użytkowników jest znikoma ilość), "ręce w górę" kto jeszcze korzysta z tej formy dostępu do sieci.
Sam doczekałem się awarii karty SIM i od tego czasu zalega szufladę (bo nie widzę sensu w jej reklamowaniu).
szopen napisał(a):"ręce w górę" kto jeszcze korzysta z tej formy dostępu do sieci.

Ja! Tongue ostatnio korzystałem, bo trzymam tę kartę "awaryjnie" i właśnie miałem kilka dni bez innego "internetu" w domu. Muszę przyznać, że to niezły "oldskul" się zrobił: strony ładują się chyba kilka minut, YT 240p, "kapcie" trzeba wciąż wpisywać, ale... działa i to nawet przy wymuszonym LTE (chyba w zasięgu macierzystym Aero2).
Ja korzystam. Mam jakiś modem z polsatu na wifi i tam siedzi karta aero u mojej teściowej na ogólnie zadupiu gdzie mój tel w play nie ma sieci a aero ma pełny zasięg.

Płacę 5zl i mam 3gb. Jestem tu raz na kilka miesięcy i resztę operatorów mam w dup..

Jak wykupisz premium to bez problemu się łączy.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Dodam, że Netflix bez problemu lata. Ogólnie na innym urządzeniu uzyskałem prawie https://www.speedcheck.org/result/275877744/

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Mam kartę aero 2 działa bez zarzutu z filmami gorzej tylko przeglądanie stron.Poprawiła się szybkość przeglądania .
Dyskusję o Netflixie wydzieliłem do nowego wątku:
http://forum.jdtech.pl/Watek-netflix-na-...ych-danych
Przekierowanie