Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: E3372 LTE 900 MHz NJU
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Modem HUAWEI E3372 na paśmie LTE 900 MHz u operatora NJU zrywa sygnał. Na wskazach siła sygnały skacze. Czemu tak jest? E 3372 nie obsługuje LTE 900 MHz?
hilink czy zwykły? s-153?
wymusiłeś pasmo LTE900?
Jakby modem nie obsługiwał, to byś wcale się nie połączył.
Niestabilność może wynikać z wielu przyczyn - od zakłóceń w paśmie, przez niezgodność jakąś na linii modem-sieć GSM, aż po mechaniczny kontakt np, anteny.

Weź modem na spacer pod inny BTS i zobacz, czy będzie to samo.
Może nie jestem na bieżąco, ale coś mi tu nie pasuje - Orange przecież w ramach zeszłorocznego refarmingu przerzuciło część pasma 2100MHz do LTE, ale 900MHz pozostało w UMTS (jedyne zmiany dotyczyły odejścia od MOCN, czyli koniec współdzielenia z T-mobile na tym paśmie), przecież jest słynne B20 (z którego wykorzystania wycofał się tylko Plus), więc o jakim LTE900 tu mówimy skoro kwestia dotyczyła Nju?

Dogrzebałem się do starawego artykułu, który potwierdza moje słowa
https://biuroprasowe.orange.pl/informacj...ma-lte-4g/
swoją drogą gdyby nie B20 to bym nie miał zasięgu oranżadowego LTE w domu (poza budynkiem mam dodatkowo 2100, które jest właśnie z refarmingu po 3G), bo akurat zasięg 1800MHz mam dość szczątkowy, choć się zdarza, że i na B3 się przełączy.

To tylko Plus miał przymusowy refarming 900MHz, bo nie chcieli zapłacić z góry za 15 lat użytkowania pasma 800MHz wycenionego w/g średniej ceny z innych przetargów (bo to była procedura bezprzetargowa - pasmo odziedziczone po Sferii bodajże). Swoją drogą rozsiewane są plotki, że obsługa B20 w telefonach jest już niepotrzebna, co oczywiście nie jest prawdą (dotyczy tylko klientów Plusa i nie wiadomo czy na zawsze), bo pozostałe sieci z powodzeniem używają B20.
(27-09-2019 12:50)szopen napisał(a): [ -> ]hilink czy zwykły? s-153?
wymusiłeś pasmo LTE900?

WYJAŚNIENIE:

NJU nie używa pasma LTE 900 Mhz.
Przekierowanie