Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TECHNISAT iMeteo 1CE. Ciekawa stacja pogodowa w rozsądnej cenie.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
No i masz @jakubd - pierwszy spam po przerwie Tongue Jest teraz w empiku online stacyjka meteo "TECHNISAT iMeteo 1CE" . Odrazu mówię, że nie miałem w ręku i ponoć słabo widać jeśli nie patrzy się z góry, ale ja akurat będę chciał mieć nisko.
Cena niecałe sześć dyszek za markę niegdyś raczej dobrą niemiecką i pomiar na zewnątrz temperatury (radiowy czujnik), a wewnątrz też temp. oraz ciśnienie i wilgotność. Czas, data, fazy księżyca no i pogoda. Tongue

Jakiś czas temu szukałem i nic w tej cenie podobnego z Polski nie znalazłem.

Link do produktu na stronie TechniSat:

https://www.technisat.com/pl_PL/IMETEO-1...343-22347/

Uwaga! Raczej ma tylko zasilanie bateryjne sama stacja, bo czujnik to oczywiste. Tongue
Technisat = niemiecka marka dla chińskiego sprzętu, ale 6 dych to rozsądna cena.
(Wprawdzie w ChRL dostaniesz pod innymi brandami bliźniaczy lub niemal bliźniaczy sprzęt, ale w detalu raczej w podobnej cenie).
Co prawda już nie jest dostępna ta stacja w e-sklepie empik, co mnie nie dziwi - widocznie rozeszła się na pniu w tej cenie, ale teraz gdzie indziej już potaniała i można spokojnie ją dostać za około 100 zł zamiast 120 zł.

Mam w ręku i mogę powiedzieć, że doskonale widać największe cyfry, czyli podstawowe informacje nawet z naprzeciwka, przy dobrym oświetleniu nawet z pięciu metrów, mimo, że jest pochylona do góry, a z góry, czyli na wprost wyświetlacza nawet najmniejsze literki i symbole z odległości metra. Ale jakiś maruda już podsumował tę stację i na ceneo ma przez to jedną gwiazdkę, czyli bzdura. Jeśli chodzi o wskazania to pokazuje niemal identycznie z inną stacją "marki banggoodowej". I okazuje się też, że:
- ma higrometr również w zewnętrznym "czujniku";
- ma wyłącznie zasilanie bateryjne i ... wsadziłem stare baterie, w tym jedna rok chodziła w zegarze i wszystko śmiga, nawet bardzo mocne podświetlenie "chwilowe";
- dane z zewnętrznego czujnika aktualizuje co jakieś pół minuty;
- jest dołączona gruba instrukcja obsługi, ale jej nawet nie otworzyłem - wszystko ustawiłem w kilka minut;
- wykonanie nie jest tak bardzo "chińskie" jak "banggoodowej".

Póki co mogę polecić, ale poczekałbym na jakąś podobną promkę, gdybym miał znowu kupić.
Przekierowanie