Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: wymiana tp-link 3420 na asus rt-ac750
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
czy to ma sens ? modem to 3372 halink
Asus rt-ac750 nie ma sensu, bo generalnie żaden router z radiem ac i switchem 100Mbps nie ma sensu, choć niewątpliwie jest nowocześniejszy od tp-linka TL-MR3420 (i to nawet niezależnie w jakiej jest wersji), uzasadnienie takiej wymiany może być w zasadzie jedno - stary router skończył żywot, ewentualnie masz taki tłok w eterze na 2,4GHz, że się nie daje wytrzymać (a masz karty WiFi z obsługą ac przynajmniej w większości sprzętów, które będą pracowały w tym samym pokoju co router), ale im później zmienisz sprzęt tym lepiej na tym wyjdziesz (albo sprzęt o podobnej specyfikacji do tego asusa znacznie stanieje, albo za te pieniądze kupisz coś lepszego).
była by szansa ze asus miałby bardziej wydajny prądowo port usb , bo na tp link jadę w trybie 3g bo w lte nie wyrabia , nie chciał bym kupować aktywnego huba i powiększać kabelkologii
Nie wiem nigdy nie próbowałem tego sprzętu, bo jego konfiguracja jest pokraczna (sztuczne wąskie gardło 100Mbps), szansa jest, bo to znacznie nowsza konstrukcja.

Osobiście w tych pieniądzach wolałbym sprowadzić prosto z Chin MiWiFi R3G znany szerzej jako xiaomi choć ten brand chyba jawnie na nim nie występuje (i tylko R3G, bo niewiele tańszy R3 czy R3C jest równie pokraczny jak ten asus), a jeśli wolisz coś słabego to np. nexx wt3020 (ale też tylko z ChRL, bo on jest wart góra 5 dych, a sprzedawcy u nas powariowali z cenami i sprzedają je koło stówki - biorąc pod uwagę to porównanie cenowe twój asus wydaje się być całkiem atrakcyjny ;P).
W obu tych przypadkach musisz samodzielnie zmienić firmware na alternatywne, a w asusie dasz radę działać na fabrycznym (choć nie pamiętam jak asuswrt radzi sobie z hilinkami, ale raczej OK).

edit: skreślenie wynika z nieznanego statusu działania metody zmiany firmware (a ostatnio widzę, że ludzie mają z tym problemy)
No ja mam bliźniaczy Asus RT-AC51U z podpiętym hilinkiem e3372.
Przekierowanie