Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Czas forum przesunięty o 1h do przodu
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy u was też czas w wątkach na forum jest przesunięty o 1h do przodu? Niby teraz jest 14, a wątki się pojawiają z godziną 15. Patrzyłem w ustawienia strefy czasowej na forum w opcjach konta i niby jest UTC+1 z auto CET/CEST.
u mnie jest OK - twój wątek z 14:20
To ciekawe:

[attachment=2993]

U mnie w systemie jest teraz 14:40. Skoro forum dobrze wyświetla i ustawienia są dobre, to czemu mi tak pokazuje? Big Grin
nie wiem - poszukaj strefy czasowej w ustawieniach konta i systemu, w linuxie są przecież 2 metody obsługi czasu
No pisałem wyżej, że jest prawidłowa. A mimo to jest czas +1h.

[attachment=2995]
więc problem dotyczący systemu?
(13-02-2019 15:41)szopen napisał(a): [ -> ]nie wiem - poszukaj strefy czasowej w ustawieniach konta i systemu, w linuxie są przecież 2 metody obsługi czasu

Co jest? Big Grin

Kod:
$ timedatectl
               Local time: Wed 2019-02-13 14:46:47 CET
           Universal time: Wed 2019-02-13 13:46:47 UTC
                 RTC time: Wed 2019-02-13 13:46:47
                Time zone: Europe/Warsaw (CET, +0100)
System clock synchronized: yes
              NTP service: active
          RTC in local TZ: no
jeśli mnie pamięć nie myli RTC możesz mieć ustawiony do UTC albo do czasu lokalnego - to właśnie te 2 metody o których wspomniałem
No timedatectl wyraźnie pokazuje, że ustawienia systemu są prawidłowe.

Na innym forum pokazuje mi normalny czas, więc coś tutaj nie trybi tylko Big Grin
no to musi tu zajrzeć Jakub…

ale z tego co mi się kojarzy z komputera z dualboot (linux i windows), to ustawienie RTC=UTC powodowało burdel w windows
1. Czas serwera jest OK - synchronizowany - nawet jakby przeskoczyło jakoś nietypowo, to i tak by wyrównał ntpdate.
2. Dualboot Windows-Linux działa prawidłowo tylko wtedy, gdy zmienimy w Linuksie ustawienie hwclock na localtime. Linuksy zwyczajowo trzymają w sprzęcie UTC, a Windowsy - localtime.
Ten post publikuję 22:23, zobaczymy.
No to mniej więcej wiem co, ale nie wiem czemu (poza tym, że MyBB tak ma):
1. Mój post OK:
[attachment=2996]
2. Moja strefa czasowa OK:
[attachment=2997]
3. morfika takoż:
[attachment=2998]
Ale data popsuta.

Pomogło: ustawić automatyczne wykrywane czasu zimowego na ręczny zimowy i ponownie na auto - i już jest OK.
Info z forów o MyBB. Bez wyjaśnienia czemu się wali czasem automatyka.
Tak teraz już jest ok.
Przekierowanie