Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: 30 GB Internetu za korzystanie z aplikacji Play24
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Czy to promo daje możliwość korzystania z neta przez 3 miechy za free mając SIEMA PL na karte, czy jednak trzeba będzie mieć jakiś pakiet aktywny?

https://www.telepolis.pl/wiadomosci/tary...ne-nowosci

W regulaminie jest niby taki zapis:
4. Warunkiem przyznawania oraz korzystania z Pakietów jest utrzymywanie Okresu ważności połączeń wychodzących.

Czyli jeśli nie włączy się żadnego pakietu a ma się ważność konta zachowaną, to net powinien działać? Big Grin
Powinien działać, w dodatku wygląda na to, że schodzi przed normalnym pakietem.
No u mnie to jakieś cuda nawet są. Przed włączeniem tego promo, miałem 6,98G pakietu zwykłego. Po aktywacji mam 7,05G, ciekawe czy będzie tak dalej rosło. Big Grin
To zjawisko już dawno zaobserwowałem - system bilingowy w Playu nalicza "awansem", a jeśli zużyjemy mniej od prognozy oddaje potem już naliczone dane.
A jak naliczy "awansem" tak, że się pakiet skończy, to co wtedy? Big Grin
Nie wiem, opisałem to co zauważyłem, więc nie jesteś jedyny któremu to tak liczą.

Pierwszy raz to zauważyłem kiedyś we VM - tam się tłumaczyli, że tak rozlicza ich partner roamingowy (a tym jest Play), tym razem zjawisko wystąpiło bezpośrednio w Playu (akurat też w RBM SM PL).
W play odNowa też mi urosło po aktywacji. Widać, to standard.
A w odNowie też schodzi przed innymi pakietami?
Też.

whiteindian

Ponad tydzien czekania na odpowiedz z Play24
Mam RBM Siema PL, doładowany. Żadnego pakietu nie ma włączonego i nie był.
Nie ma opcji włączenia 3x10GB.
Ciągle czekam.
A szukasz go w aktualnej (5.16.1 jeśli chodzi o androida) aplikacji?
Włączenie nie wymaga obecności żadnego innego aktywnego pakietu ani doładowania
(byleby numer miał ważność na połączenia wychodzące tj. był aktywny)

opis promocji (jest tam i regulamin)
https://www.play.pl/promocja/30GB/

Obrazek dotyczy oczywiście RBMsmPL (karta SIM jest w modemo-routerze, ale numer podpięty do konta play24 więc można "zdalnie" sterować pakietami ze smartfona)


PS ta wersja wymaga androida >=4.4 więc jeśli nie masz dostępu do telefonu z takim systemem (lub iOS>=10) to pozostaje aktywacja pakietu 3x 5GB za pomocą USSD (w serwisie www tego pakietu nie zobaczysz, ani w większej, ani mniejszej wersji, póki go nie uruchomisz w inny sposób)


PPS zmieniłem tytuł wątku, bo oczywiście samo korzystanie z serwisu Play24 nie wystarcza, musi to być aplikacja Play24

whiteindian

Ja podglądałem stan na Play24 poprzez WWW, obsługa RBM poleciła mi w te sprawie złożyć zgłoszenie.
Ten gratis nie miał być dla mnie, chciałem przesłać komuś z rodziny sima pocztą. Jeśli to kwestia typu dostępu do Play24, to może o to tylko chodzi.... Sądziłem, że jeśli ani razu nie włączałem żadnego pakietu po przejściu na RBM, to też może być powód braku wyświetlenia odpowiedniej zakładki.
Mi się skończy na dniach pakiet w RBM SiemaPL i będę przy okazji wiedział, czy można korzystać bez włączonego pakietu. Big Grin
whiteindian napisał(a):Ja podglądałem stan na Play24 poprzez WWW
przez www ten pakiet jest niedostępny - wyświetli się tam dopiero po włączeniu inną metodą
musisz się zalogować do współczesnej wersji aplikacji, poziom taniej infolinii jest jak widać niski, bo nie znają aktualnych promocji…

whiteindian napisał(a):Sądziłem, że jeśli ani razu nie włączałem żadnego pakietu po przejściu na RBM, to też może być powód braku wyświetlenia odpowiedniej zakładki.
tu jest jeszcze jedna kwestia - po migracji do RBMsmPL chyba warto doładować konto kwotą 5zł (po migracji jeśli mnie pamięć nie myli jest dość krótka ważność konta, mogę się tu mylić, ale lepiej sprawdź)

(13-02-2019 14:04)morfik napisał(a): [ -> ]Mi się skończy na dniach pakiet w RBM SiemaPL i będę przy okazji wiedział, czy można korzystać bez włączonego pakietu. Big Grin

Schodzi przed innymi pakietami, (również przed pakietem za rozmowę z botem i jakimś innym pakietem promocyjnym - to akurat trenowałem w odNowie), a regulamin nie wymaga ich obecności, jedyna kombinacja kiedy co schodzi pierwsze dotyczy roamingu zagranicznego.

W RBMsmPL "przejadłem" już pierwsze 10GB, więc teraz lecę z normalnego pakietu płatnego (przełączenie nie było bezproblemowe - musiałem zakończyć połączenie i nawiązać je na nowo, bo zafreezowało transfer), a tym samym nie sprawdzę czy poleci bez pakietu (płatny i tak miałem włączony przed promocyjnym, gdybym wiedział, że będzie ta promocja, włączyłbym wcześniej mniejszy pakiet - szacowałem, że na luty potrzebuję 30GB-35GB więc włączyłem 50GB… i właśnie wygląda na to, że dobrze szacowałem - reszta "pójdzie w piach", chyba że pakiety jednorazowe i cykliczne się łączą, ale za krótko używam RBMsmPL by to wiedzieć z praktyki, w każdym razie pakiet z tej promocji ma oddzielne subkonto).

whiteindian

szopen napisał(a):tu jest jeszcze jedna kwestia - po migracji do RBMsmPL chyba warto doładować konto kwotą 5zł (po migracji jeśli mnie pamięć nie myli jest dość krótka ważność konta, mogę się tu mylić, ale lepiej sprawdź)

Tak zrobiłęm, od dwóch tygodni mam rok ważności dzieki temu na wychodzące również.

A może włączyć cykliczny 1GB za 3 PLN, wtedy tym bardziej nie ma obaw czy będzie widac albo zaczekać:

morfik napisał(a):Mi się skończy na dniach pakiet w RBM SiemaPL i będę przy okazji wiedział, czy można korzystać bez włączonego pakietu.


Kiedy to będzie dokłądnie, daj znać, bo mój RBM w zasadzie jest nieużywany i mam na nim 50 PLN.
No chyba 16 albo 17.
whiteindian napisał(a):A może włączyć cykliczny 1GB za 3 PLN, wtedy tym bardziej nie ma obaw czy będzie widac albo zaczekać:
Czemu nikt nie czyta regulaminów?

NIE będzie go widać - promocja dotyczy aktywacji TYLKO na 2 sposoby - przez aplikację (3x 10GB) lub przez USSD (3x 5GB) i te metody się wykluczają, więc: albo aktywujesz pierwszym kanałem 3x 10GB albo drugim kanałem 3x 5GB (tak samo było w ub. roku - tamta edycja się nazywała "internet na lato", teraz tamto promo "wyciągnęli z szuflady" dodając drobne modyfikacje by pasowała do aktualnej oferty), kanał www w przypadku tej promocji jest nieaktywny (i wtedy też nie był, a nawet kod USSD różni się tylko 1 cyfrą Big Grin)

system obsługowy jest od dawna tak zbudowany, że co innego jest przez www, a co innego w API aplikacji… (i jak widać jeszcze co innego w API USSD, o czym mamy okazję się przekonać wielokrotnie… daleko takich radykalnych różnic nie trzeba szukać - patrz wewnątrzsieciowa migracja z brandu FM do innej taryfy Playa)

PS przy okazji zaktualizowałem spisy kodów USSD
Ja czytam, nawet w pierwszym poście była informacja o tym. Big Grin
to było takie ogólne "nikt" (w sensie większości czytelników…)

whiteindian

Powinni wam dać napiwek od RBM.

Idąc dalej tym tokiem, ktoś kto czyta pobieżnie może nie zrozumiec czy włącza promocję do ostatniego dnia kwietnia, czy do tego dnia całą promocja kończy bieg.

Co do pierwszego - ciekaw co by się działo gdyby ktoś z operatorów chciał zasilić wsparciem tą stronę kiedyś Big Grin
Stron: 1 2 3
Przekierowanie