Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Samsung GY-3x00 (netbook Nc10) - problem połączenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie,
Może ktoś z Was będzie w stanie mi pomóc. Przesiedziałem nad tym już kilka godzin bez efektu Sad
Mam zaktualizowany FW modemu i nowy program Samsung Connection.
Otrzymuję komunikat " Usługa ograniczona", nie pojawia się informacja o sile zasięgu ani operator. Zmiany w ustawieniach parametrów sieci nic nie wnoszą.
W tabeli kompatybilności ten modem podany jest jako zgodny więc co robię nie tak?

Pozdrawiam
Arti.
NC10 to laptop, a nie modem Smile
W środku masz Y3100 albo Y3300 (raczej ten pierwszy).

Samsung Connection Manager - konfigurację masz opisaną w osobnym wątku na tym forum.

Oczywiście najpierw musisz być w zasięgu sieci - wyświetl listę operatorów, jakich widzi modem - gdzieś w SCM powinna być taka opcja.
potwierdzam, nc10, winxp, gt-y3100 problemów brak, a jeśli mnie pamięć nie myli sposób konfiguracji opisałem w wątku w dziale Oprogramowanie
http://forum.jdtech.pl/Watek-samsung-connection-manager
nie pamiętam czy wznawia połączenie (ale coś mi świta, że nawet z tym chyba daje radę)
modem nie jest wybitnie czuły, więc w miejscach ze słabym zasięgiem bywa kiepsko
dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę, że jak zwykle jest to konstrukcja usb (mimo fizycznej postaci minipci-e) i stosunkowo długo się inicjalizuje - powiedzmy do 3 minut po wyjściu ze stanu uśpienia lub do minuty po normalnym starcie - wystarczy cierpliwie poczekać aż zmieni stan z "nieżywego" na aktywny, a potem wyszuka sieć

PS
nc-10 być może mógł być sprzedawany w sieci Plus z innym niż w/w modem, ale nie trafiłem dotąd na taki egzemplarz i stawiam, że raczej nie był
(na 90% był to gty-3100, na 9% - chyba ostatnie wypusty mógł być gt-y3300, 1% pozostawiam na modem innego producenta lub sprzęt modyfikowany przez poprzedniego użytkownika)
Przekierowanie