Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Nokia 21M-02 - nie wznawia połączenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Właśnie dostałem swoją kartę Aero2 i od razu postanowiłem ją przetestować. Zainstalowałem program Nokia Internet Modem, potem ustawiłem nowe połączenie jak w poradniku http://jdtech.pl/2011/08/aero2-%E2%80%93...czen.html, jednak po godzinie nie wznawia mi automatycznie połączenia. Jakieś pomysły, co mogłem zrobić źle? Dodam, że Aero2 chodzi bez problemów.
Oczywiście łączysz się za pomocą utworzonego w opisany sposób połączenia, a nie Nokia Internet modem?
Tak, w ogóle nie włączam programu Nokia Internet Modem. Zostawiłem komputer na noc z torrentami i jednak nie wznawia, ale np. po wybudzeniu komputera z uśpienia automatycznie łączę się z Aero2 (choć wygląda na to, że to łączenie wymusza włączony Firefox).
No to jeżeli Windows nie daje rady, to... użyj Top NetInfo. Też ma opcję wznawiania działającą na innej zasadzie i potrafi sterować Nokią.
Zainstalowałem Top Netinfo i jakimś cudem skonfigurowałem go, mam nadzieję, że poprawnie Wink problem został rozwiązany. Dzięki za pomoc!
Po dwutygodniowym testowaniu wykryłem pewien problem, mianowicie po kilku godzinach na modemie ni z tego, ni z owego zapala się i miga czerwona dioda, a Windows wyświetla komunikat o błędzie urządzenia. Jakieś pomysły, co może to powodować? Dodam, że odłączenie i ponowne włączenie modemu rozwiązuje problem, ale jest uciążliwe.
Jedyne co mi przychodzi do głowy o odmowa współpracy ze strony portu USB. Spróbuj w innym.
U mojej dziewczyny to samo, tylko modem e173u-2. Z portami ciężko są tylko dwa (notebook z 2005 roku), ale przekaże aby porty zmieniła.
Spróbuję zrobić tak, jak radzisz i zobaczę, jaki będzie efekt. Dzięki za pomoc Smile
Wygląda na to, że rozłączanie się zostało naprawione, jednak zwróciłem teraz uwagę na inny błąd, występujący już od jakiegoś czasu, mianowicie mimo aktywnego połączenia Aero2 nie mogę nic pobierać/wysyłać. Siła sygnału jest taka jak zawsze. Jakubd, wiesz, co może to powodować? Może jakieś problemy z nadajnikiem Aero2?
Zauważam coraz więcej takich informacji o przywieszaniu się transmisji. Zbiorę to w całość i wrzucę może do artykułu jakiegoś, bo to robi się męczące - choć szczerze mówiąc ja takich problemów mimo testów w różnych miejscach sieci nie miałem.
Od dwóch dni jednak zero problemów, nie wiem, dlaczego wcześniej tak było.
Przekierowanie