Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Integracja skromnego zestawu do oświetlenia, załączania i monitoringu.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
ikea chyba nie ma rgb żarówek?

Co do tej reklamy z kevinem, jest fajna ale ludzie to łykają jak pelikany. Nikt nie myśli, że to google które szpieguje i jeszcze cały czas słucha.

Ekonomista, no zmieni się to, że będzie PL.

Na telefonie nie wiem co zmieni, ale rozpoznawanie poleceń to chyba co innego niż dialog.
1. ma
http://forum.jdtech.pl/Watek-ikea-tradfr...1#pid46001

2. dlatego mnie nie jarają asystenty głosowe Tongue

3. wydawanie poleceń głosowych nie wymaga wciskania przycisku (no chyba, że mówimy o telefonie, ale w telefonie zwykle łatwiej skorzystać z widżetu)
A, że tak zapytam o te Ikea Tradfri: Do wyłączania przy bezruchu, z czujką ruchu to wystarczy ta magiczna żarówka i czujka, czy jeszcze bramka albo coś?

I czy to cudo można połączyć z google home, bo niby Philips Hue można, to chyba coś podobnego?
Ekonomista napisał(a):Do wyłączania przy bezruchu, z czujką ruchu to wystarczy ta magiczna żarówka i czujka, czy jeszcze bramka albo coś?

Nie używam, ani nie używałem ich czujnika ruchu (PIR), więc się nie wypowiem jak to działa - w szczególności mam na myśli zastosowanie którego się domyślam (warto wiedzieć - bezprzewodowe czujniki PIR nie wykrywają bezruchu, tylko ruch, po aktywacji taki czujnik przechodzi w stan głębokiego uśpienia, jak jest to realizowane w Ikeowskich nie mam pojęcia - być może po wyjściu z uśpienia przy braku ruchu wysyła komendę gaszenia, ale przyznam się szczerze - nie wnikałem w dokumentację Zigbee na ten temat, ani nie sprawdziłem "organoleptycznie"), a mojej instalacji ID na razie odpuściłem "wykrywanie bezruchu" - po prostu do skutecznej detekcji obecności nie wystarcza jeden czujnik PIR, aby to działało niezawodnie czujników musi być kilka, warto się też wspomóc innymi sposobami wykrywania obecności, a automatyka bazująca jedynie na PIR sprawdza się takich miejscach gdzie się nie przebywa w normalnych warunkach - korytarze, wejście, od biedy WC, choć to ostatnie jest do skutecznej realizacji możliwe tylko w instalacjach z centralką, ewentualnie w z-wave, gdzie można programować zachowanie poszczególnych klocków, gdy pracują w trybie autonomicznym).

Ale generalnie PIR możesz sparować bezpośrednio z żarówką (oczywiście nazwa umowna bo to LED i w dodatku ZLL Tongue) - nawet są takie ich starter-kity "ściemnialna żarówka + PIR" ale należałoby poczytać instrukcje czy obejrzeć filmy instruktażowe.

Podejrzewam, że konfiguracja z bramką może być bardziej elastyczna (ale nie będę kupował na siłę niepotrzebnych mi teraz gadżetów, chociaż intryguje mnie czy PIR Ikei będzie działał z bramką Philipsa).

TLDR: sterowanie światłem za pomocą czujnika PIR (szczególnie bezprzewodowego) ma sens jedynie w miejscach typu korytarz czy wejście



Ekonomista napisał(a):I czy to cudo można połączyć z google home, bo niby Philips Hue można, to chyba coś podobnego?
Nie używam, wiem że można (niestety kumpel który dostał mój stary mostek Tradfri jest ajfonowcem, a nie będę mu siedział na głowie dla eksperymentu no i przecież nie mam GH) załączone screenshoty chyba i tak mówią wiele.
Stron: 1 2
Przekierowanie