Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Opaski do współpracy z serwisami.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.

whiteindian

Mnie do tematu natchnęły ceny miedzy tymi recenzowanymi produktami
https://www.blogkulturystyczny.com.pl/20...harge.html
Z drugiej strony świetna strona na odchudzanie cronometer.com wspiera produkt FitBit, a planuje wsparcie dla chińskich wynalazków.

Ale wiadomo cena to cena, produkt FitBit więcej niż dwukrotnie droższy.

Czy z poniższych scrrenów ze strony cronometer.com wynika coś dla was, które firmy i któe produkty są w zasięgu do codziennego użytku. Choć nie do typowo sportowego trybu.

[attachment=2898][attachment=2897]
Z tych tańszych to IMO Xiaomi Mi Band 3 - patrz recka https://www.spidersweb.pl/2018/07/xiaomi...pinie.html
Nie wiem jak serwisy, ale strzelam, że jest natywnie wspierany - apple watch.

Nie monitoruje za bardzo swojego bigania, czy aktywności fizycznej (nie jara mnie to), ale pod względem danych zdrowotnych - mega. Wszystko kolekcjonowane jest w jednej aplikacji zdrowie (np. z wagi też), wykrył mi arytmię. Najnowsza wersja jeszcze mierzy EKG i według testów identycznie jak profesjonalne urządzenia. Sam się przekonałem przez wykrycie arytmii.

Na pewno mierzenie różnych parametrów, typu wysiłek fizyczny jest bez zewnętrznych aplikacji.

Jeśli tania opcja to mi band 3 ma mega dużo pozytywnych opinii i jest przede wszystkim tani.

whiteindian

cronometer.com i serwisy dietetyczne (nie wiem jakie jeszcze zastosowanie takich opasek)
Odkryłem, że dla osób chorowitych, taki automat na ręku, i naprawdę solidny serwis który zlicza z produktów nawet mikroelementy (!), wspomaga proces rehabilitacji bez zbędnych pytań.
Mi band 2 chyba wystarczy ale nie ma wsparcia, tu mi band 3 chyba nie robi różnicy, włąśnie fitband 2 ale ten 500 PLN. Krokomierz - zwykła apka na smartfon to robi. Reszta opcji jak przystało na opaskę - kalorie - jeśli robisz pracę albo solidny wycisk jakie to ma znaczenie. Mi band 2 około 70 PLN. Każda kwota wyżej to musi robić różnicę moim zdaniem. W dodatku mały wyświetlacz, czy każdy ma czas spoglądać na rękę, gdy jeszcze oczy bolą albo ma wadę wzroku?
Mam teraz mi Mi Band 5 głównie ze względu na krokomierz, a telefon nie zawsze jest w kieszeni więc nie liczy cały czas kroków, choćby w domu, a poza tym mierzy puls i ilość snu i ma fajne funkcje pod ręką (czy raczej na Tongue ).
A odnośnie tematu wątku, to nie sprawdziłem dokładnie ale na forum cronometer ludzie jeszcze w tym roku pytali o integrację MiFit, więc...
Wątkotwórca tu raczej nie zagląda, a z tego co napisał jak przypuszczam chodziło o integrację z cronometer z fitbit oraz cronometer z, jak przypuszczam, mifit.
Ta tematyka jest jednak mi dość obca - do dziś nie doczekałem się ani w opaskach, ani w smartwatchach zestawu funkcji, których najbardziej potrzebuję - niestety ostatni, który to oferował to był od paru lat niewspierany SW2 - zużyłem 2 takie smartwatche choć bez funkcji typowo fitnesowych i pewnie bym używał kolejnego egzemplarza, gdyby nie koniec wsparcia na tyle utrudniający używalność, że na dziś ten sprzęt zaliczam do kategorii elektro-złomu nawet jeśli jest sprawny technicznie - sprawę załatwia brak aktualnego oprogramowania.

Natomiast (mimo tego, że się nie znam) podtrzymuję swoje zdanie na temat ewentualnej współpracy mifit i fitbit (tj. nie sądzę, aby była możliwa, chyba, że dojdzie do jakiejś biznesowej fuzji) choć oba te systemy mają jakieś API i jest ono chyba publicznie dostępne (więc teoretycznie nie ma przeszkód aby pojawiły się integracje stron trzecich).
Przekierowanie