Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: huawei E3131 top netinfo połaczony AERO2,neta brak
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
po 3 latach przerwy podłączyłem modem z karta do lapka, programem z play'a powitalnym podłączyłem się na pare minut i internet działał ,ale się rozłączył no i przypomniałem się o top net info wszystko poustawiałem jak należy z forum i youtub'a i swieci na zielono - połączony w tym programie ,ale neta brak może ktoś pomoc co zrobić ?załączam foto poglądowe co widać w programie u mnie
0) Za mało informacji podałeś (co za operator, jakie ustawienia itd. - naprawdę trudno zgadnąć wszystko z 1 fotki).
1) Wykup jakiś pakiet neta, bo pewnie jesteś na lejku (sądząc po prędkościach).
2) Przełącz się z 2G na 3G.

Połączenie przecież masz, nawet IP prawidłowy (dla niektórych operatorów), więc doprecyzuj problem

PS lepiej robić screenshoty, niż zdjęcia przecież to nic trudnego, a co do czytelności - spacja po znakach przestankowych, a nie przed, bo przekaz bardziej traci na czytelności niż gdybyś pisał bez nich…
aero 2 darmowy Wink
W tytule tematu napisał AERO2, więc sądzę, ze po prostu musi wpisać captcha.
Do tego najlepiej w okienku dosowym uruchomić na stałe pinga, wtedy wiadomo, czy pakiety lecą, bo nawet po połączeniu w Aero2 po krótkim czasie może zerwać sama transmisję.
OK trochę mnie poniosło (Aero2 jest, a w uściśleniu nawet, że BDI), ale gdzie ustawienia?

przecież coś istotnego (DNS) się zmieniło właśnie jakieś 3 lata temu, ale warto zobaczyć wszystkie (część z nich jest też już zbędna)
panowie karta sim jest z 2014 więc działało tam rok ponad i wyczytałem,że była zmiana na nowe,ale w 2012 więc sim dobry, e3131 świeci na zielono jak się połączy a przed miga na zielono a czytam,gdzieś w wątkach ,że musi na niebiesko ? p.s jak wpisać tego captcha teraz? kiedyś było przez stronki, ale teraz nie umie nic wyświetlić może dopowiecie co jescze, gdzie wpisac lub sprawdzic
Ustawienia u mnie:
Musisz spróbować otworzyć byle jaki adres bez https. Czyli np. w pasku adresu ręcznie wp.pl i wciśnij enter. Wtedy powinna pojawić się strona z captcha.
adikSl napisał(a):p.s jak wpisać tego captcha teraz? kiedyś było przez stronki, ale teraz nie umie nic wyświetlić
Zamknij przeglądarkę, wyczyść ciasteczka , uruchom ponownie i spróbuj wczytać jakąś stronę ( lepiej nie google).

A w okienku dosowym ( po wykonaniu komendy "Uruchom" > command > ) i tam np. "ping -t plusnet.pl" > Enter
adikSl napisał(a):, e3131 świeci na zielono jak się połączy a przed miga na zielono a czytam,gdzieś w wątkach ,że musi na niebiesko ?
pisałem, abyś się przełączył z 2G na 3G (lub lepiej auto z preferowanym 3G)
interesujące kolory LED są 3
zielony = 2G (lub wyszukiwanie sieci - podwójne błyski)
niebieski = 3G
turkusowy (niebiesko-zielony, ale wiele osób uważa to za odcień zielonego) = HSPA ("szybsze 3G")
niebieskiego koloru możesz wcale nie zobaczyć


pokażesz swoje ustawienia?
Przekierowanie