Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Cebulowe łzy.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Opanował mnie nostalgiczny nastrój. Wszystek co dobre minęło i odeszło w zapomnienie. To był tragiczny rok, ale przynajmniej już jesień za oknem.


Jakże radosne (choć krótkie) były darmowe rozmowy w Virgin Mobile - to one zakończyły się pierwsze.


Po tym gruchnęła tragiczna wieść o zakończeniu wszak zacnej promocji "DIL" w Red Bull Mobile. Ile to człek się nie na internetował...


Światło nadziei pojawiło się niedługo później w postaci szwedzkich wybawców spod znaku Rebtel, jednakże historia po raz kolejny dowiodła , aby Szwedom nie ufać.

Cóż nam pozostaje na otarcie łez, kiedy nawet Play Next na te pół roku nie chce nic dać za uśmiech do kuriera?

Już tylko stare kapcie i wyczekiwanie jutrzenki - a nóż coś się zadzieje i rozbłyśnie żar w mym sercu(?)

Tymczasem czekam płacząc i płacąc głupiemu żółtemu stworkowi, aby za pół roku mieć 80 GB i szeroki lejek za garść złociszy.
...Pozdrawiam Was w ciszy

whiteindian

Ja mam Virgin do lutego z Freemium.

Po analizie uważam, że za dużo ofert w okolicach 100GB/30PLn się kumuluje i będzie kumulować.

Będzie mocne gruchnięcie jak z armaty od jakiegoś operatora. Czuć to.

DIL - kto siedzi długo w nju temu starczy lecz lejek by dali wyższy.

Virgin MINI to grosze, no chyba że nie masz człeku na cebule z polskiego targu, więc czekasz na gwiazdkę z nieba albo Mikołaja z prezentami.
No właśnie i ja potrzebuję zapasu. Na razie jadę na skumulowanych zapasach pakietów na RBM jako zapasu dla T-Mobile. Mam jedną kartę "masz 1 PLN masz noi limit na wszystko" i zamierzam do niej wrócić, nie mam żadnego Plusa na zapas, choć a2mobile mam działający.

Co do gruchnięcia - nie spodziewam się zanadto z jednego powodu - operatorzy coraz mniej zarabiają na podstawowych usługach, nie ma konkurencji już ze strony Play, a RLAH dodatkowo jedzie im po plecach. Więc słabo to widzę. Raczej będzie właśnie zaciskanie pasa i ja chyba z głównym telefonem wrócę do abonamentu i pewnie Orange, bo mnie w tmobile nic nie trzyma już (mimo posiadania abo od 2002 do 2016 i potem prepaida).
jakubd napisał(a):posiadania abo od 2002 do 2016 i potem prepaida
No właśnie ja nie mam tam nru od ładnych paru lat, a przysłali mi list o zmianie umów od 12.12.2018, dotyczy systemu Mix, że niby występuję w roli konsumenta. Po co mi to wysyłali? Dawno spłaciłem wszystkie doładowania.
whiteindian napisał(a):Virgin MINI to grosze, no chyba że nie masz człeku na cebule z polskiego targu, więc czekasz na gwiazdkę z nieba albo Mikołaja z prezentami.

Nie wiem czy zauważyłeś, że napisałem to żartem (w formie trenu dla większej beki) i umieściłem w odpowiednim do tego dziale oraz nazwałem nawiązując do cebularstwa.

To nie kwestia tego czy mnie stać tylko tego, że jestem fanem okazji i rzeczy "darmowych". A ekonomia jest logicznie uzasadniona u zdrowego człowieka.

whiteindian

Tez nie zauważyłeś żartu??

Ekonomia to zachowawczość, postęp to ryzyko. Wszyscy ludzie są ekonomistami, nawet komuniści. Dlatego świat tworzą ci co ryzykują.
Taką "filozofię" to uprawiają nastolatki. Zapytaj osobę, która skończyła filozofię, a najlepiej kogoś w słusznym wieku.

Ps. Też tak myślałem 20-30 lat temu. Wink

whiteindian

[wymoderowano]
Filozofie też trochę studiowałem, w opinii kogoś po studiach w tym zakresie, przyznał mi że filozofia akademicka to g...o
W słusznym wieku znam emerytowanego dyrektora szkoły, z duża reputacją.
Jak czytam jak ktoś zakłada kilkanaście kont w banku, to mi się śmiać chce.
[wymoderowano]
nie chcę o sobie pisać...
whiteindian napisał(a):Filozofie też trochę studiowałem
Za mało.
whiteindian napisał(a):opinii kogoś po studiach w tym zakresie, przyznał mi że filozofia akademicka to g...o
Nie sugeruj się opinią jednego człowieka.
whiteindian napisał(a):Świat jest w USA i w normalnych krajach
U.S.A to dla mnie najbardziej chory kraj.
whiteindian napisał(a):proponuje obejrzenie wykładu na temat mechanzimu reklamy z wykłądu pewnego profesora z SWPS
Znam te mechanizmy z własnych obserwacji. Właśnie w U.S.A. zostały wymyślone i działają najlepiej.
whiteindian napisał(a):po co się stresować głupotami
Nie stresuję się głupotami i nie biegam za promocjami, jeśli nie ma sensu.

whiteindian

Ekonomista napisał(a):Nie sugeruj się opinią jednego człowieka.

Nie powiedział tego wprost.
Ale to akurat rektor uniwersytetu, przypadkowo znalazłem jego książkę na ten temat, jeszcze napisałem do niego - po prostu Klasa.

Ekonomista napisał(a):Znam te mechanizmy z własnych obserwacji. Właśnie w U.S.A. zostały wymyślone i działają najlepiej.

Dlatego jeśli jesteś wyżej niż one, jesteś mądrzejszy. USA nie gloryfikuje. Ja za dużo widzę USA w menatlności Polaków, nie walczę z tym, da się to obchodzić, da się żyć, czasem to straszne, czasem śmieszne. Ale nudne.

Ekonomista napisał(a):Za mało.

Całę szczęscie. Masz dziwaków, i masz tam osobowości. A w dzisiejszym świecie postmodernizmu, nie ma ludzi epokowych jak w dawnych czasach. Jeden podobny do drugiego, zjadanie ogona. No chyba że czytasz namiętnie Kanta, to faktycznie się znasz.
Poruszasz tyle wątków w jednym poście, że trudno się odnieść do czegokolwiek. Za szybko zmieniasz tematy, usuwasz posty, a forum to nie messenger. Nawet pisanie w dziale Hyde Park ma jakieś ramy i formę. Jak chcesz tak pisać to proponuję PW, ale wątpię, że znajdę czas na jakieś głębsze tematy filozoficzne.

whiteindian

Tamten moderowałem, bo pisałem jakieś prywatne rzeczy. Tu odniosłęm się do tego co napisałęś.

Masz rację, bardzo dużo piszę na massangerze, i mam po kilkanaście zakładek w których sporo rzeczy robię na raz. Sorry, jeśli zaczął się bałągan.

Filzoofia to poezja jak powiedział Wittgenstein. Ludzie to raczej filozofują dzisiaj, a to określenie pejoratywne.

jakubd napisał(a):Co do gruchnięcia - nie spodziewam się zanadto z jednego powodu - operatorzy coraz mniej zarabiają na podstawowych usługach, nie ma konkurencji już ze strony Play, a RLAH dodatkowo jedzie im po plecach. Więc słabo to widzę.

Chodziło mi tylko o kwestię Internetu, paczki po 100GB miesięcznie są wszędzie, kogo to rusza?

Ekonomista napisał(a):Tymczasem czekam płacząc i płacąc głupiemu żółtemu stworkowi, aby za pół roku mieć 80 GB i szeroki lejek za garść złociszy.

Lejek 2Mbps nie pogardziłbym w nju....A może te lejki będą większe o!
whiteindian napisał(a):Po analizie uważam, że za dużo ofert w okolicach 100GB/30PLn się kumuluje i będzie kumulować.
Konia z rzędem temu kto mi wskaże linkiem ofertę 100GB/30 PLN/m-c. I nie mówię o 40 PLN ani o 100GB po roku.

whiteindian

Ja opieram swój sąd na czym innym, bo mam aktualnie 120GB/29PLN w nju za lojalność. I jeśli to jest ściana na następny rok, pytanie brzmi czy oni szykują coś ekstra, bo chyba coś chcą zrobić z tym, jeśli nie - do widzenia. (ale włąśnie na dzisiaj nie ma nic lepszego)....
Przekierowanie