Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Play OdNowa darmowy pakiet 5GB bezterminowy.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
1. Jeśli mamy FB, jak nie to założyć na chwilę nawet na mejla jakiegoś, to wchodzimy w bota: m.me/DannyBotPlay i wpisujemy "Rozpocznij";
2. Wykonujemy 3 proste zadania (czwartym jest wypełnienie ankiety i chyba też trzeba)(potrzebne będzie przepisanie kodu z SMS'a) ;
3. Powinien przyjść pakiet 5GB ważny 30 dni, ale dostałem SMS'a, że bezterminowy;
4. Jeśli nie przyjdzie to proponuję wpisać "RESET" i powtórzyć operacje.
Już chciałem pytać o jaką taryfę chodzi Tongue ale to po prostu OdNowa, więc dodam kilka może istotnych informacji:

Chyba najważniejsze info: promocja obowiązuje od 23.10.2018 do 15.12.2018.

regulamin chat-bota
https://www.play.pl/resources/pdf/2018/R...-Danny.pdf

regulamin promocji "Gigabajty na testy botów"
https://www.play.pl/resources/pdf/2018/R...bajtow.pdf

przetestowałem w OdNowa, zobaczymy co z tego wyniknie, sam bot jest na poziomie zbliżonym do menu USSD dostępne pod *111#
chociaż wyszukiwarka salonów działa całkiem OK
To znaczy chyba wszystkie oferty na kartę w sieci Play , ale być może w taryfie OdNowa uda się bezterminowo.

A o 30-o dniowy nawet nie zawracałbym ludziom głowy.

SS:[attachment=2867][attachment=2866]
Pożyjemy, zobaczymy, pakiet "wakacyjny" skończył się sam w regulaminowym terminie

Choć nie ukrywam "uratował mi wtedy tyłek" - pracowałem dość długo w takim miejscu (w stolicy), gdzie zasięg Play (shock!) umożliwiał dość komfortowe korzystanie z internetu w 3G, podczas gdy inni operatorzy w dokładnie tym miejscu byli dostępni jedynie w 2G (lub ich usługi 3G/Lte były na żenująco niskim poziomie).

PS po jakim czasie od gadki z botem otrzymałeś pakiet?
E taki se ten bot... Big Grin
[attachment=2868]
szopen napisał(a):PS po jakim czasie od gadki z botem otrzymałeś pakiet?
5dni plus interwencja i info, że mam jeszcze raz zrobić wszystko, zrobiłem już z innym numerem plus godzina i dostałem na pierwszy Tongue

morfik napisał(a):E taki se ten bot...
[attachment=2869]
Przyznali mi pakiet 5G (po 8 dniach) i w SMS też jest napisane bezterminowo.
też 8 dni (po drodze był weekend) i j/w
Niby minęło już 32 dni, a pakiet dalej aktywny. W zasadzie zużyłem niecałe 100 z tych 5G i wychodzi też na to, że transfer danych resetuje nieaktywność przy tej taryfie "odnowa". Więc póki ten pakiet się nie wyczerpie, to można mieć konto ważne dość długo -- przy 100M/mc to będzie jakiś 4 lata. Big Grin
Ja już 40 dni. Zero zużycia było, mimo, że karta w intensywnie korzystanym smartfonie, ale jednak dualsim Tongue.
Czyli wychodzi na to, że "miałem nosa" do błędu billingowego playa.
Ja raczej stawiam na niechlujnie napisany regulamin, tak przy okazji ten bonus się zsumował z darmowym pakietem świątecznym (był jakiś wątek na ten temat?), który już regulaminowo miał bezterminową ważność dla PnKoN

Natomiast dane schodzą z konta gdy ich używam, więc jakoś dziury w bilingu nie widzę.
Ja nie miałem innego pakietu, więc jest bezterminowy ten rzeczony w PnKoN. Miałem na myśli błąd taki, że jednak nie na tylko miesiąc.

Ekonomista napisał(a):Zero zużycia było, mimo, że karta w intensywnie korzystanym smartfonie, ale jednak dualsim .
A tu ^^ tylko się chwaliłem "szczelnym" telefonem. Tongue
SMS też informował, że jest bezterminowy (dlatego uważam regulamin za pisany na kolanie), standardowe płatne pakiety też.

A co do "szczelności" dual-SIMa, to połączenie z internetem na karcie nie używanej do połączenia danych jest uruchamiane tylko w jednym wypadku - przy obsłudze MMS (a jak jet to taryfikowane to już zależy od operatora).
szopen napisał(a):SMS też informował, że jest bezterminowy

Jednak nigdzie w internecie nikt nie pisał, że można bezterminowo, a ja po przeczytaniu SMS'a i znając działanie tej taryfy już "wyczułem pismo nosem" i napisałem ten wątek, chociaż dopiero od paru dni mam pewność. Nie chcę, żeby mi z tego powodu ktoś stawiał pomniki, ale nikt nawet nie kliknął "Podziękuj". Tongue
Nie wiedziałem, że ten wątek był pierwszy w PL w temacie tej promocji, w każdym razie dzięki - za parę kliknięć mam awaryjne dodatkowe 5GB na numerze, którego raczej nie używam do internetu (a się czasem przydaje).
szopen napisał(a):Nie wiedziałem, że ten wątek był pierwszy w PL w temacie tej promocji

Ha ha. Co do samej promocji na pewno wcześniej na pepperze. Co do bezterminowego używania to tego nie wiem, by trzeba było "przewalić" cały polski internet i strony archiwizujące. Tongue Na pewno na naszym forum pierwszy i jedyny, ale miałem na myśli peppera - nie wiem jak dotąd, ale te 2 m-ce temu jak sprawdzałem była tam wstawka o tej promocji, ale nikt nie napomknął o możliwości bezterminowego używania, więc nawet tamtejsi "bystrzacy" się nie połapali. A cały sens pakietu tej wielkości jest dla jakiejś mało używanej do inernetu karty (za to wystarczy na ruski rok).
OFF TOPIC
tak swoją drogą "podziękuj" pewnie częściej byłoby klikane, gdyby się nazywało "lubię to" Big Grin
Pewnie tak. W końcu wdzięczność jest uczuciem wyższym i bardziej wymagającym refleksji niż aprobata i chęć utożsamiania się ze stadem, więc na starcie odpada 90% społeczeństwa.
A ile byś miał kliknięć, gdyby tam był jeden palec... może nie dopowiadajmy który. Big Grin
No jest narodowa zawiść, a hejtowanie to tylko zawody sportowe w naszym kraju. W końcu mamy teraz możliwość w każdym momencie sobie poprawić ego.
Stron: 1 2
Przekierowanie