Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E5336 - aktualizacja WebUI i hasło admina. Ciekawostka :)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Mam modem Huawei E5336Gs-2 i zachciało mi się zaktualizować jego WebUI Smile

Pogrzebałem więc chwilę w sieci i najnowszą wersję jaką znalazłem to była 17.100.09.03.03. Uznałem, że aktualizacja z mojego 15.100.05.00.1204 jest tego warta. Aktualizacja poszło gładko, ale po restarcie routera nie mogłem się na niego zalogować.

Oryginalnie miałem ambitnie admin / admin i wpisanie takiej kombinacji wyrzucało błąd hasła i/lub użytkownika, reset routera nie pomógł. Znalazłem jeszcze jeden WebUI serii 17.100.09.xx.xx i było tak samo. Znalazłem w końcu wersję zbliżoną do mojej tj. 15.100.05.00.1056 i ją wgrałem. Admin / admin działa.

Ale zrobiłem eksperyment, zmieniłem hasło i wtedy dopiero zrobiłem aktualizację do wersji 17 i …. udało mi się zalogować. W ramach testów zrobiłem jeszcze raz downgrade do 15, zmiana hasła i upgrade do 17 i znów zadziałało oraz downgrade i upgrade ale bez zmiany hasła i tutaj nie udało mi się zalogować.

Czy to normalne? Ktoś się z tym spotkał? Czy niechcący odkryłem buga, za który Huawei płaci million dolarów i od poniedziałku mam już do śmierci wolne Wink ?

Co ciekawe jak zresetuję modem (już po upgradzie tj. w wersji 17) to znów nie mogę się zalogować ani przez admin / admin ani przez to hasło które sam ustawiłem….


pozdrawiam,
w wersji 17.x.x.x fabryczne hasło jest prawdopodobnie generowane algorytmem z wykorzystaniem IMEI (lub mac-adresu czy numeru seryjnego) i dlatego go nie znasz

nowszy sprzęt ma to pseudolosowe hasło umieszczone na tabliczce znamionowej

nie wiem czy ktoś już to złamał (algorytm nie może być mocno skomplikowany), ale admin/admin faktycznie już nie przystoi w naszych czasach
czyli z miliona nici i jutro znów do fabryki Wink

dzięki za inforamcję Smile
Przekierowanie