Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E353 + win10 problem z przesyłem danych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od pewnego czasu nie mogę korzystać z aero2. Na moim lapku z win10 początkowo wszystko było ok. Najpewniej po jakiejś aktualizacji nie mogłem połączyć się z aero. Pogrzebałem w ustawieniach z poziomu windowsa (chyba włączyłem roaming) i teraz modem łączy się z aero, dostaję IP, bramę i dns. Problem w tym że nie mogę pingować ani swojego przydzielonego IP, dns ani bramy, internetu oczywiście nie mam. Błąd pojawia się za każdym razem, bez względu na przydzieloną konfigurację sieciową. Do połączeń używam internet managera z tmobile, domyślnie zainstalowany na modemie. Jak pogrzebałem głębiej, w tablicy arp z reguły nie ma MAC dla bramy, choć raz jakiś MAC był, z tym że nadal nic się zmieniło jeśli chodzi o połączenie. Sniffer przy pingu na bramę nie pokazywał w ogóle pakietów icmp, więc nic nie wychodzi. Przechwytywał za to jakieś ramki ethernet multicast/broadcast, ale nic z moim adresem MAC.

Modem jest sprawny, aero2 chodzi na innym sprzęcie z win7.
speccyfikacja:
modem huawei E353 wersja softu 21.137.01.00.49, windows 10, w ustawieniach połaczenia numer dostępowy mam: *99#

Może ktoś miał podobne problemy?
pozdrawiam
MAC-adres nie jest używany w połączeniach komórkowych (jest tam tylko dla kompatybilności)
Poszukaj nowszych sterowników, w Win10 korzystaj z trybu RAS zamiast NDIS (ustawienie w Mobile Partnerze/pochodnych).
Sprawdziłem sobie podczas reinstalacji modemu dziennik zdarzeń, okazuje się że chyba modem nie instaluje się prawidłowo, mam wpisy:
Device usbcdcncm....was not migrated due to partial or ambiguous match
Device usbcdcncm.... requires further installation
Pewnie jak napisał Jakub trzeba będzie wgrać nowe sterowniki dla modemu. Wiecie może jak to wygląda w Huawei, z tego co przejrzałem forum, oficjalnie nie ma aktualizacji sterowników. Może mi ktoś podpowiedzieć, ewentualnie podrzucić jakis link z info gdzie zdnajdę stery pod win 10 wraz z tutorialem, info o ryzyku uszkodzenia moedemu itp. Model E353s-2, może ktoś już na nim grzebał. No i jeszcze jedna rzecz, czy po takim upgrade modem będzie działał też pod win 7? Z góry dzięki za wszelkie info.
Sterowniki są instalowane w systemie Windows a nie w modemie, więc ryzyko uszkodzenia nie występuje.

Poprawka systemu z początku roku 2018 rozwiązuje ten problem, wystarczy zaktualizować system przez windows update, jeśli to nie pomoże to opis działań dodatkowych masz poniżej w linku
https://answers.microsoft.com/en-us/wind...f54647089?
Zaraz, to HiLink czy tradycyjny?
HiLink w Windows 10 powinien działać bez sterowników, ale po aktualizacji opisanej wyżej przez szopena lub ręcznym podaniu IP.
Tradycyjny. Zmieniłem w Mobile Partnerze z trybu NDIS na RAS i to chyba całkowicie rozwiązało problem. Wcześniej używałem softu z T-Mobile'a, na którym nie było możliwości zmiany trybu działania.
Przekierowanie