Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Problem z połączeniem się do aero2.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
czesc,
mam problem z polaczeniem sie do aero2:
Modem huawei 3131, odpalam topnetinfo, odblokowuje pasmo 900 zgodnie
ze wskazówkami z poradnika.
Na górze wyświetla UMTS, Moc sygnału to średnio -79dBm, 54%, CSQ 17.
Jednak kłopoty pojawiają się przy wyszukiwaniu BTS. Cały czas jest
napis 'czekaj...'. Najbliższy maszt nadawczy (Ryki) widzę z okna,
znajduje się ~7 kilometrów w lini prostej. Między nim a moim domem
znajduje się las i łąka, jednak maszt wynosi się dużo ponad poziom
drzew.
Mimo tego czasem uda się złapać internet ale... tylko w jednym (i to
dokladnie w jednym - jeden krok w bok, czy ruch w dół i rozłącza)
miejscu na tarasie (ok. 8 metrów nad ziemią) i to z ogromnymi
problemami - niewielkie poruszenie laptopa i rozłącza (nie mówiąc już
o jakimkolwiek przemieszczaniu się). Sprawdzałem na mapie - jestem w
zasięgu. Łącze się przez aplikację Playa - na dole wyskakuje WCDMA
PL17 Aero2.
Pomocy.
To by oznaczało, że faktycznie sygnał jest podle niski. Zacznij od sprawdzenia, czy ten nadajnik, który widzisz z tarasu faktycznie działa - pojedź w jego okolice i sprawdź sygnał w jego pobliżu. Przy okazji sprawdź, czy któryś z jego promienników jest ustawiony mniej więcej w twoim kierunku, czy akurat trafiasz "między".

Takie punktowe "wzmocnienia" mogą być spowodowane obecnością innych metalowych przedmiotów, które po prostu zogniskowały wiązkę mikrofal.

I pytanie, bo to mnie zbiło z tropu - w sumie po co chodziłeś po tarasie z modemem, jak miałeś podłączoną antenę? Czy chodziłeś z anteną? Jak tak, to jaka to jest antena?

I zawsze w kółko ta sama informacja, to znudzenia: Podawane informacje o sile sygnału nie mają znaczenia, jeżeli nie ma wyświetlonej nazwy operatora (czyli jest "czekaj" zamiast 26017).
Z tego co rozumiem, nie podłączał żadnej anteny (i stawiam pewnie, że żadnej nie miał). Pewnie będzie trzeba kupić jakąś zewnętrzna kierunkową.
Prawdopodobnie bez tego się nie obędzie - ale najpierw sprawdzić trzeba, który nadajnik jest tym właściwym.
Przekierowanie