Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Awaryjny internet do sprawdzania poczty elektronicznej.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Pozwoliłem sobie otworzyć nowy temat, ponieważ sprawa również mi wydaje się bardzo ciekawa i została poruszona już w innym wątku, a dokładniej poczynając od tego postu.

^ tam zrobił się już taki bałagan (chociaż widzę pisząc tego posta, że @szopen zrobił już porządek, ale i tak już dokończę pisanie, bo temat trochę inny), że sam już nie wiedziałem czego ma dotyczyć wątek i o którą ofertę pytał user Robinson74.

Odpuściłem sobie kopiowanie kolejnych postów.

Sam proponuję najtańszy do tego celu zestaw:
1. Karta Aero2;
2. Modem Huawei E3131;
3. Router Netgear MBRN3000;
...i w zasadzie po tej inwestycji za darmo sprawdzamy pocztę elektroniczną (i nie tylko). Jednak początkowy koszt to:
1. Karta 20 zł (opłata zwrotna) + przesyłka 14 zł = 34 zł;
2. Modem od 19 zł używka na alledrogo;
3. Router od 40 zł nówka w tym samym serwisie sprzedażowym;
4. Przesyłka tych akurat za darmo w razie abonamentu na przesyłki, jeśli nie to ~14 zł.
Ostatecznie cena zamyka się w 100 zł (+-7 zł). I hula sprzęt aż miło.
///edit: Ceny na "aukcjach" nie "łapią" się na abonament.
4. Ostatecznie suma wydatków z przesyłkami na tę inwestycję to ~107 zł.

Edit.: zmieniłem link do posta, który w międzyczasie się pozmieniał.
Generalnie, nigdy nie miałem potrzeby korzystania awaryjnie tylko z poczty elektronicznej.

Normalnie się robi jakiś dual wan, chociaż przy tp-linku ER6120 nie wiem jak to rozwiązać, pewnie skończy się podwójnym NATem.

Wersja dla leniwych, udostępniam neta z komórki. Aero2 raczej do korzystania tylko na telefonie i tylko do prostych rzeczy przy tej prędkości.

Zapasowe łącze rozwiązuje oferta RBM, ale do jej etapu nie doszedłem. Nie jestem aż tak zdesperowany, bo o ile sprzęt jest, to szkoda mi nawet 16 zł na trzecie łącze w domu (biorąc pod uwagę FTTB i internet mobilny w telefonie).
grzech1991 napisał(a):Generalnie, nigdy nie miałem potrzeby korzystania awaryjnie tylko z poczty elektronicznej.
Dlatego napisałem
Ekonomista napisał(a):pocztę elektroniczną (i nie tylko)
grzech1991 napisał(a):Aero2 raczej do korzystania tylko na telefonie i tylko do prostych rzeczy przy tej prędkości.
Ale jeśli chodzi o załatwienie jakiejkolwiek sprawy przez www wystarczy te 512 kbps. VoIP i YT (240p) też chodzą. Wiadomo, 240p nie powala jakość, ale awaryjnie można skorzystać.
grzech1991 napisał(a):Wersja dla leniwych, udostępniam neta z komórki.
też to mi się nasunęło Tongue
w tej chwili pierwsza lepsza taryfa nawet prepaid zawiera zwykle pakiet danych sporo większy niż przeciętnie używamy w smartfonie no i zupełna powszechność stosunkowo przyzwoitych niedrogich smartfonów, która nastąpiła na przestrzeni ostatnich 5 lat mocno ułatwia tą kwestię (niemal obojętnie jaki współczesny smartfon obsługuje tethering i to zarówno WiFi, jak i BT oraz USB - więc nie stanowi problemu skorzystanie w komputerze stacjonarnym bez karty WiFi)
Ekonomista napisał(a):3. Router od 40 zł nówka w tym samym serwisie sprzedażowym;
4. Przesyłka tych akurat za darmo w razie abonamentu na przesyłki, jeśli nie to ~14 zł.
Trzeba jednak z góry założyć te ~ 14 zł, gdyż nawet po wykupieniu abonamentu smart , ten router nie łapie się, bo jest za 39,90 .
Widać tak apropos, jaki to sprytny ten abonament "smart" ( nawet bardzo smart, ale tylko dla allegro).
Też uważam to za jedną wielką ściemę (a z drugiej strony sądzę, że Polacy ze swoją mentalnością jeszcze nie dorośli do tego typu ułatwień), ale akurat tu pojawiła mi się ikonka. Jak widać nawet mi (czytającego regulaminy i kalkulującego na chłodno) łatwo na pierwszy rzut oka coś zasugerować. Dzisiejszy marketing w połączeniu z psychologią jak widać ma moc oddziaływania. Dzięki za poprawienie mnie. Big Grin

szopen napisał(a):zupełna powszechność stosunkowo przyzwoitych niedrogich smartfonów, która nastąpiła na przestrzeni ostatnich 5 lat(...)
Podaj choćby 1 taki model to kupię.
Nie znam się , bo nigdy nie traktowałem fona jako bajeru , tylko do dzwonienia i trochę później inne funkcje do pracy. Wystarczały mi naprawdę podstawowe modele i takie dostawaliśmy w firmie do użytku na 3-4 lata :/ . Każdy następny był o niebo lepszy, bo taki dokonywał się postęp w budżetowcach. Obecnie czytam, że jednym z polecanych budżetowców ( i nie tylko bo są wyższe modele) to Wiko View za ok. 490 zł.
Ekonomista napisał(a):Podaj choćby 1 taki model to kupię.
przecież masz taki - RMN4X obsługuje tethering na wszystkie sposoby opisane wyżej i nawet ma 2 sloty SIM
Ani dopracowany, ani tani.
Smartfony, nawet dużo prostsze i dużo tańsze od RMN4X nadają się do okazyjnego czy "awaryjnego" udostępnienia internetu (w tym celu nawet dają się wykorzystać zabytki, które zalegają szuflady w niemal każdym domu)

Znowu zbaczamy z tematu, ale RMN4X

1) Jest tani (okolice 500zł to tani smartfon, trzeba było kupić jakiegoś "ultra low-cost", to byś się przekonał, że produkowane są także śmieci, a nie telefony), cała linia Redmi to linia budżetowa - porównaj jego cenę z flagowcami, a nawet ze średniakami innych producentów, wciąż jest tańszy (ale cena nie bierze się z powietrza - jest okrojony pod pewnymi względami, przecież jest produkowany dla zysku)

2) Nie jestem zwolennikiem MIUI i nie wszystko mi się w nim podoba, w szczególności launcher, ale nie można powiedzieć, że jest niedorobiony (od czasu jak używam launchera Nova, każdy mój telefon jest przynajmniej pod tym względem ujednolicony).
Nie chcesz systemu od Xiaomi? - proszę bardzo - jest Lineage i cała kupa modowanych ROMów (choć trzeba pamiętać, że to coś za coś).
Stron: 1 2 3
Przekierowanie