Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: ID komórki i CID – numeracja identyfikatorów komórek
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Jak to jest z identyfikatorami komórek na masztach?

Dla przykładu, jestem gdzieś pośrodku między masztami Play: Janikowo ul. Topolowa 1 i Mogilno ul. Sportowa 3.
Po zarejestrowaniu się w Play, "Play Internet" pokazuje mi między innymi zasięg i ID komórek - w zależności od ustawienia się: 002CB168, 002CB2B2, 002CB16F, 0041E736.
Natomiast na http://beta.btsearch.pl nie ma w masztach Play takich wartości w kolumnie CID.
Jak to możliwe?

Pozdrawiam
Theofilos
musisz przeliczyć te numery na postać dziesiętną, a otrzymasz E-CID dla LTE lub LongCID dla 3G w takiej postaci jak są w bazie btsearch:

2929000 (tego nie znalazłem na mapie, podejrzana jest Kruszwica)

2929330 (UMTS 900MHz Janikowo, ul. Topolowa 1 - komin)

2929007 (UMTS 2100MHz Janikowo, ul. Topolowa 1 - komin)

4319030 (LTE 1800MHz Janikowo, ul. Topolowa 1 - komin)
tą znajduje też wyszukiwarka w bazie
http://btsearch.pl/szukaj.php?search=431...1&mode=adv

weź pod uwagę, że baza jest budowana "oddolnie" przez użytkowników hobbystów i może mieć braki, a w/g bazy pozwoleń UKE nie da się rozpoznać stacji bazowych
Bardzo dziękuję.
Coś mi nie pasował ten zapis szesnastkowy.
No to teraz sobie wszystko przeliczyłem. Wychodzi, że za każdym razem z Janikowem się łączy. Trochę to dziwne, bo do Mogilna jest trochę bliżej - o jakieś 200 m, a do Lubieszewa jeszcze bliżej niż do Janikowa – o jakieś 1,5 km, a jednak z Janikowem się łączy.
No ale może to z obciążeniem masztów jest związane albo z jakimiś zakłóceniami, chociaż tam właściwie wszędzie pola.
Zależy od mocy nadawania na BTSie (zależy od warunków lokalnych, otoczenia i rozkładu innych BTSów), ukształtowania terenu i warunków sygnałowych. Więc nie ma żadnych oczywistych zależności typu odległość.
I od charakterystyki promieniowania anten, nie zawsze dookólnej.
tps4 napisał(a):nie zawsze dookólnej.
prawie zawsze kierunkowej, przeważnie stosuje się konfiguracje po 3 sektory, a stacje bazowe z anteną dookólną to raczej właśnie wyjątek (ale bywają i takie)
Przekierowanie