Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: HIT! No limits + 10 GB neta za 30 zł/60 dni - wRodzinie
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kilka dni temu pojawiła się bardzo dobra moim zdaniem oferta wRodzinie. czyli de facto Aero2.

[Obrazek: 39221228_1841026492648397_7523846408311406592_n.png]

W Pakiecie 60 dni za 30 zł dostajemy połączenia do wszystkich sieci, SMS-y oraz 10GB Internetu bez dodatkowych opłat w Polsce.

W ofercie obowiązuje 2-letnią ważność konta, bez konieczności doładowań, dzięki której aktywując starter, zachowujemy możliwość odbierania połączeń przez 24 miesiące od ostatniego doładowania karty pre-paidowej.

Cytat:Po przekroczeniu limitu danych transfer zwalnia (do poziomu nie niższego niż 512 kb/s), a opłaty naliczane są co 100 kB. Można jednak kupować paczki danych i resetować lejek za dodatkową opłatą.

Startery dostępne w placówkach Poczty Polskiej oraz darmowy przez formularz - https://startery.wrodzinie.com.pl/
Aby aktywować pakiet trzeba najpierw doładować konto na kwotę co najmniej 30 zł, a później na klawiaturze telefonu wybrać krótki kod USSD *222*1#. Pakiet będzie się odnawiał dopóki na koncie będziemy mieli środki lub z niego samodzielnie nie zrezygnujemy.

Regulamin i cennik - https://wrodzinie.com.pl/images/doc/regu..._08_10.pdf
Pakiet na czasie. Trochę mylący ten tytuł, bo 10 GB na 60 dni. Porównując do a2mobile, to tu wychodzi 15,50zł/31 dni zamiast 19,90 czyli czyli jakieś cztery złote taniej w skali miesiąca, ale za to nie ma mowy o MMS'ach, internet po 10 GB'ach od razu zwalnia do 512 kbps, no i te 60 dni może się wtedy dłużyć. Bardziej "chłit" - cytując znany kabaret. Wink
(22-08-2018 22:56)Ekonomista napisał(a): [ -> ]Trochę mylący ten tytuł, bo 10 GB na 60 dni.
Masz rację, w tytule podzieliłem koszty na miesiąc, ale nie podzieliłem pakietu danych, już poprawiam.
Tym nie mniej uważam, że to naprawdę dobra oferta dla przeciętnych użytkowników smartfonów, którzy nie wiszą notorycznie na youtubie i innych bez większych wymagań co do neta.
Dzięki.

Zgadzam się, że oferta jest zacna. Natomiast nie "podniecałbym" się, bo nie jest to nic rewolucyjnego, na co podałem przykład.

Jeśli chodzi o "przeciętnych" użytkowników smartfona, do których nawet nie wiem czy się zaliczam, to korzystam przecież z WIFI w domu, a poza domem wystarcza mi paręset MB, więc mam pakiet rozmów w a2mobile za 9,90 zł, a do neta mam inną kartę, bo mam telefon dualSIM. Póki co zawsze jakaś promocja z netem na jakiejś karcie była. Ostatecznie mogę włożyć VM z Freemium, bo te 300 MB (przy przekładaniu dwóch kart w miesiącu 600 MB) w zupełności wystarczy, gdy wszelkie pobierania robi się przez WIFI. Zamiast SMS'ów są komunikatory.

Gdybym jednak musiał korzystać z internetu na większą skalę i pisać tradycyjne SMS'y to rozważałbym wyłącznie pomiędzy tą ofertą, a zostaniem w a2mobile z pakietem za 19,90 zł. Są jeszcze abonamenty typu "3w1" , w tych widełkach pomiędzy ww ofertami, sieci typu Premium Mobile - plan Freedom PL i Otvarta -plan "O! KORZYSTNA!", ale jak czytałem tylko regulamin PM to stwierdziłem, że na takie warunki za nic się nie zgodzę (z tego co pamiętam okropnie wysokie kary za coś).

Przy okazji - w a2mobile z pakietem rozmów można dzwonić za darmo w UK do PL - sprawdzone w praktyce. Nie wiem jak to wypada w praktyce z innymi operatorami w ofertach na kartę. No i a2mobile nigdy mi nie ukrócił rozmów darmowych z racji FUP, a potrafiłem naprawdę wisieć po 100 godzin w mcu na słuchawce. WRodzinie jest MVNO - brandem tej samej firmy, więc jest szansa, że jest tak samo w tych dwóch kwestiach.

///edit:
pakiet freemium w VM właśnie się zakończył. Poważnie się zastanawiam nad tą ofertą. Na razie napisałem e-mail'a do bok'u czy można przenieść nr, bo na stronie nie widzę info.
tps4 napisał(a):Masz rację, w tytule podzieliłem koszty na miesiąc, ale nie podzieliłem pakietu danych, już poprawiam.
a nie lepiej byłoby napisać jak jest naprawdę?
nie ma przecież pakietu za 15zł na miesiąc, jest tylko za 30zł na 2 m-ce…
OK. Wydawało mi się, że lepiej podać to w przeliczeniu na miesiąc , bo jednak najczęściej przy porównywaniu ofert wszystkie koszty odnosimy do okresu 1 miesiąca lub 30 dni. W treści posta i tak był/jest dokładny opis.
Testuję od paru m-cy. Wszystko się zgadza. Prędkość i zasięg LTE dobry w moich lokalizacjach bynajmniej. Natomiast z ciekawości zużyłem pakiet i prędkość jest deklarowana, czasem w "pasku górnym" smartfona momentalnie przekracza te 64 kBps i dochodzi do 120-u, ale podczas "stałego wysycenia" ciągnie równo 64 kBps. Tu przykładowy speedtest:
https://www.speedtest.net/my-result/a/5035163932
Sorry, że link - piszę z telefonu.
Mam tylko uwagi co do przerywania czasem połączenia internetowego właśnie na lejku i często jak mam autoodtwarzanie w YT to nie przechodzi sam do następnego filmu mimo ustawienia odpowiedniej rozdzielczości (przy tej prędkości spokojnie 360p YT, a inne serwisy już się tną przy 360p).

Ostatnio chyba wprowadzili, albo chcą wprowadzić MMS'y, a chyba nawet coś pisali o roamingu, ale nie jestem pewien.

Pewnie już drugie 10 GB "pykło" po pakiecie i nie ucięli mi z racji FUP. Rozmowy też pewnie koło 100 godzin/m-c i nie ma problemu.
Przekierowanie