Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Jak podłączyć się do darmowego Internetu za niecałe 200 zł - kompletny opis
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Niedawno stałem się użytkownikiem Aero2 i przy okazji napisałem kompletny opis kolejnych kroków od początku do końca
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=34957
Troszkę skomplikowałeś z tymi poleceniami AT z palca i konfiguracją połączenia, ale faktycznie temat potraktowany kompleksowo od strony technicznej. Zabrakło jednak informacji poradnikowych na temat zamawiania kart SIM itd - przydałoby się napisać akapit o tym, choć faktycznie wszystko jest napisane na stronie Aero2.
Chyba właśnie uprościłem z poleceniami AT ;-) Żeby wyłączyć CDROM i SD, co naprawdę warto zrobić, trzeba podać polecenia AT z palca. Użycie putty jest najprostszą i uniwersalną metodą podania tychże komend z palca.

Ja lubię proste, podstawowe rozwiązania. Po co program do łączenia się z netem, skoro system operacyjny potrafi się połączyć?

Chętnie zrobiłbym jeszcze tak, żeby po włączeniu modemu do portu usb, od razu nawiązywało się połączenie z Aero2, ale nie wiem jak to zrobić w prosty sposób i czy to w ogóle jest możliwe.
Problem w tym, że ty lubisz proste rozwiązania, ale od strony technicznej. Do Aero2 ja poszukuję rozwiązać prostych, ale od strony użytkownika. Czarne pole z literkami odpada Smile
No i wyłączanie napędu CD to niezdrowy pomysł - co ma zrobić użytkownik, jak będzie chciał zainstalować modem na nowym komputerze, zwykle nie mając na nim internetu? Smile
Co do łączenia się automatycznie - ależ proszę bardzo, dashboard lesiolo (albo po prostu aktualny w miarę Mobile Partner) i w nim jest opcja autopołączenia - wznawiania oraz łączenia od razu po wetknięciu modemu. Tylko znowu - flashowania modemu (nawet dashboardu) osobom o słabych nerwach nie polecam Smile
Druga wersja (tylko dla Windows 7) - nawiązać połączenie WWAN (tryb NDIS) w Windows i podawczy APN wybrać opcję "łącz zawsze, kiedy potrzeba" (czy jakoś tak).
Ja bym prosił o jakiś opis jak zrobić autowznawianie połączeń w mobile partner przy e173-u2 i ew. odpowiedź czy konieczna jest również zmiana dasha w modemie. Pytam się, bo dziewczynę to dosyć irytuje Wink A próbowałem u niej użyć TNI ale nie chce za bardzo a windows odmawia współpracy jeśli chodzi o autowznawianie
Zwykle niezawodnie działa dashboard od kolegi Lesiolo (nie zawsze i nie wszędzie, ale jednak zwykle tak). Nie trzeba go wrzucać od razu w modem, można zainstalować w systemie bez wrzucania do modemu.

Wbudowany oryginalny dashboard Play po prostu nie ma odpowiedniej funkcjonalności, więc z nim zrobić się nic nie da.
(13-07-2012 10:05)jakubd napisał(a): [ -> ]Problem w tym, że ty lubisz proste rozwiązania, ale od strony technicznej.

Zdecydowanie Smile

(13-07-2012 10:05)jakubd napisał(a): [ -> ]No i wyłączanie napędu CD to niezdrowy pomysł - co ma zrobić użytkownik, jak będzie chciał zainstalować modem na nowym komputerze, zwykle nie mając na nim internetu? Smile

Jak często instaluje się modem na nowym komputerze? Raz na sto podłączeń modemu do portu USB? Raz na pięćset? Za to bez wyłączenia CDROM za każdym takim podłączeniem pojawia się nowy drive, a jak się ma włączone autoodtwarzanie to jeszcze startuje aplikacja, którą trzeba wyłączyć. Czy w przewidywaniu potencjalnego podłączenia do innego kompa warto setki razy znosić małą uciążliwość? To jest pytanie filozoficzne a nie techniczne. Jak ktoś nie chce wyłączyć CDROMu i SD to wystarczy pominąć jedno polecenie z mojej instrukcji.

(13-07-2012 10:05)jakubd napisał(a): [ -> ]Co do łączenia się automatycznie - ależ proszę bardzo, dashboard lesiolo

No ale jak już ustaliliśmy ja lubię techniczne proste rozwiązania. System operacyjny wie, że właśnie pojawiło się nowe urządzenie - modem - i mógłby w tym momencie wykonać próbę połączenia. Nie zdziwiłbym się, gdyby Windowsy po podłączeniu modemu wysyłały do niego kilka poleceń AT, sprawdzających nazwę itd. Można byłoby tam dopisać jeszcze wybieranie numeru.
tomaszj napisał(a):Za to bez wyłączenia CDROM za każdym takim podłączeniem pojawia się nowy drive, a jak się ma włączone autoodtwarzanie to jeszcze startuje aplikacja, którą trzeba wyłączyć.
To dotyczy tylko sytuacji, gdy nie używasz wbudowanego w modem oprogramowania. O wiele mniej wysiłku ze strony użytkownika może w tym wypadku dać zmiana dashboardu na taki, który po prostu działa Smile Wtykasz modem, czekasz kilka chwil, startuje Mobile Partner i jeżeli jesteś w zasięgu sieci - od razu może cię zalogować. I to działa, ale oznacza ingerencję w modem.
Dodatkowe napędy kompletnie nie przeszkadzają, a pewna grupa osób korzysta z wbudowanego czytnika kart SD.
Przekierowanie