Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Motorola MC2-41D31 - modyfikacja zasilania.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Zamierzam kupić telefon Motorola MC2-41D31, ale nic nie ma w internecie o nim. Myślę o zakupie powerbanka Goodram PB04-050GRE00R i wstawieniu do środka na miejsce akumulatora 4,8 V. Ewentualnie trochę wyrzeźbić obudowę, żeby się zmieścił. Jakaś szansa?
Czy powerbanki dają po prostu 5V, czy jakoś to załączają przy odpowiedniej impedancji? Wystarczy połączyć styki zasilania w USB do styków zasilania w telefonie?
Ekonomista napisał(a):Czy powerbanki dają po prostu 5V, czy jakoś to załączają przy odpowiedniej impedancji?
nie wiem jak to jest rozwiązane, ale wykrywają obciążenie lub obecność urządzenia USB
może dokumentacja kontrolerów stosowanych w PB coś by powiedziała? (jestem przekonany o tym, że wykorzystują piny Data)
najprostszy test - podłącz jako obciążenie tego PB coś, co "nie grzeszy inteligencją" (jakiś wiatraczek czy lampkę) i sprawdź czy się pojawi napięcie na wyjściu, jeśli się pojawi to sprawdź jak są połączone piny Data (i czy są)
UWAGA nie chcę wprowadzać w błąd - nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że najprostsze (nie wiem czy zgodne ze specyfikacją) jest połączenie D- z GND (ale nie pamiętam nawet czy przez rezystor rzędu 50-200ohm, czy na krótko)

Ekonomista napisał(a):Wystarczy połączyć styki zasilania w USB do styków zasilania w telefonie?
raczej nie powinieneś tego tak podpinać - telefon ma na 99% własny układ ładowania przystosowany do stosowanego w nim aku, chociaż w sumie niewiele do stracenia

PS miałem kiedyś podobną motorolę - z tego co pamiętam zasilana była z pakietu akumulatorów Ni-MH ( a może Ni-Cd?) sądząc po napięciu, które podałeś to były 4 aku szeregowo
Przekierowanie