Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Tani router z prostą konfiguracją VPN
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Czy ktoś mógłby polecić jakiś tani router (do 150 zł.) z VPN, który nie byłby trudny w konfiguracji? Chodzi mi o taki router, który miałby w menu zakładkę z uruchomieniem jakiegoś VPN. Chciałbym z jednego łącza (GSM) router z modemem LTE być niewidoczny w necie z kilkoma jeszcze urządzeniami podpiętymi do tej sieci. Pozdrawiam.
tylko chcesz VPN postawić czy ma być klient VPNu? Bo jeśli stawiasz VPN to musi być naprawdę mocny router aby ogarnął szyfrowanie + dużą prędkość.

Do czegoś takiego ostatnio robi robotę edgerouter 4. Ale jest poza Twoim budżetem.

Z konsumenckich w sumie nie wiem co obsługuje VPNa, może jakiś mikrotik?
klient OpenVPN jest wbudowany choćby w… gargoyle, więc wystarczy dowolny router na którym da się sflaszować ten soft (przynajmniej w wersji od Cezarego, ba… jest tam nie tylko klient, również serwer, ale biorąc pod uwagę treść pytania - chodziło o klienta, a serwer kompatybilny z openvpn trzeba sobie gdzieś wykupić do opisanych zastosowań, bo łącze komórkowe raczej wyklucza postawienie własnego serwera nawet gdyby to miałaby być jego "bieda-wersja"),

a generalnie w sprzęcie klasy konsumenckiej takie rozwiązania na fabrycznym sofcie raczej są wyjątkowe.
Powiedzmy sobie szczerze - temat VPN jest... nietrywialny i trzeba czasem sporo wiedzieć na start, żeby pomóc albo z niego korzystać.
Jak chcesz wrzucić do VPN jakieć konkretne zadanie z komputera, to czasem zwykle łatwiej użyć aplikacji od dostawcy danej usługi VPN, niz konfigurować router, żeby cały ruch pchał przez VPN. O prędkości nie wspominając.
Przekierowanie