Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Jak rozszerzyć zasięg WiFi
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam chciałbym rozszerzyć zasięg wifi.
Podłączyłem antenę nieznanej firmy 4m. kabel h155 do routera MR 3220 jako ap+klient odległość odbieranego sygnału to 20m ściana + okno router Huawei B528s-23a (50%)zasięgu
Komputer stacjonarny z kartą wifi TL-WN422G odległość od ap 15m. 2 ściany zasięg bardzo słaby. Co można w tym zestawie poprawić żeby zasięg polepszyć między MR 3220 a karta WN422G?. Na tych 4m aż ta antena tyle traci sygnału że tylko 50% jest?
Steaven napisał(a):Co można w tym zestawie poprawić
Samemu zrobić porządną antenę? Np. podwójny double biquad z odpowiedniego drutu miedzianego.
Ekonomista napisał(a):z odpowiedniego drutu miedzianego.
a jaki to jest "odpowiedni" drut miedziany? Big Grin

Steaven napisał(a):Podłączyłem antenę nieznanej firmy 4m. kabel h155 do routera MR 3220 jako ap+klient
zaraz, zaraz - podłączyłeś antenę kierunkową do routera w trybie WISP czy repeater (jedno radio pracujące równocześnie jako AP-klient i AP) i się dziwisz, że jest słabe pole sygnału w innym kierunku niż kierunek roboczy tej anteny?
a wiesz "z czego" się bierze zysk anteny?

Steaven napisał(a):Na tych 4m aż ta antena tyle traci sygnału że tylko 50% jest?
to nie na 4m tylko zapewne na tych ścianach tracisz moc sygnału tylko zapewne na przenikaniu ścian
(tu w oszacowaniu jak to najlepiej rozwiązać by pomógł w miarę szczegółowy plan mieszkania)

jeśli się upierasz na wykorzystanie TL-MR3220 w trybie repeatera lub WISP (co jest zasadniczo najgorszym z możliwych rozwiązań) to mogłoby nieco pomóc np. wybranie optymalnego miejsca jego montażu zamiast kombinacji z antenami

ale innych możliwych rozwiązań jest wiele, a wszystko zależy od potrzeb
zwykle najoptymalniej jest pociągnąć kabel między routerami, a drugi z nich postawić w trybie "tylko AP" bez żadnej kombinacji z antenami
szopen napisał(a):Ekonomista napisał(a):
z odpowiedniego drutu miedzianego.
a jaki to jest "odpowiedni" drut miedziany?
Chodzi mi o średnicę.
Teraz mnie w domu nie będzie do piatku wiec jaki tryb tak to ap klient . Router huawei i tplink nie ma opcji podlaczenia poprzez kabel. Mozna by połączyć tplink z stacjonarnym komputerem ale musze przeniesc tplinka bliżej ale wtedy jest za slaby sygnal do huawei bo dach przeszkadza troche. Na 10 metrach kabla ta antena nic nie dawala. Myślę nad konstrukcja wlasnej jakiejs mocnej anteny. Plytki , rurki i drut, kabel wszystko jest ale jaki projekt wybrac. 2 domy oddalone od siebie 30m 1sciana i okno jak bym mial kabel podlaczac do tplinka. Posiadam tez jakis stary router d-link dir 635
Steaven napisał(a):Router huawei i tplink nie ma opcji podlaczenia poprzez kabel.
W jakim znaczeniu?
- Urządzenia obsługują połączenie kablem, łaski nie robią.
- No chyba, że "nie ma opcji" znaczy "nie chcę ciągnąć kabel bo żona nie pozwala rżnąć ścian".
Bo sa oddalone od siebie 30m. to sa 2 oddzielne domy wiec tylko po wifi .Kabla nie bede ciagnal przez podworkoSmile. Myślę jeszcze krotszy kabel dac do anteny i wtedy próbować. Jest i rysunek co proponujecie w tej kwiestii zrobić? z domu 2 chce mieć neta w domu 1. Różowa kropka to router tp link z antena na zewnątrz żólta linia a chce mieć neta w pokoju stac.
[attachment=2804]
Możesz kupić do tego specjalizowane urządzenia (Mikrotik takie robi) albo bawić się w most za pomocą dwóch takich samych urządzeń, np. 1043ND (mam taki most w pudełku do zastosowań specjalnych czasem przydatnych) odpowiednio skonfigurowanych (ja użyłem po prostu Gargoyle, ale można dowolnego innego alternatywnego) - z jednej strony podajesz ethernet i po drugiej też masz ethernet. I dalej już rozprowadzasz jak lubisz.
Z tym, że o ile czasem w dobrych warunkach działa to bez pudła, tak częściej zdarzają się losowe resety itd i w końcu dojdziesz do wniosku, że lepiej (taniej i niezawodniej też) będzie zakopać porządny kabel ethernet pod ziemią (do 100m masz jeszcze daleko).
Dziś na szybko trochę śmiesznie zrobiłem ale jest ok. Do tego tplinka Mr3220 podłączyłem dlink dir 635 po kablu i z dlinka leci po wifi do snacjonarnego jak będę miał więcej czasu coś innego zrobię.
Steaven napisał(a):Do tego tplinka Mr3220 podłączyłem dlink dir 635 po kablu i z dlinka leci po wifi
miałem zamiar sugerować właśnie jakieś rozwiązanie tego typu (połączenie oddzielnych urządzeń AP i AP-klient)
Przekierowanie