Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Antena kierunkowa w RBM
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam posiadam antene kierunkowa podlaczona do modemu. Czy istnieje jakis program za pomoca ktorego w miare dokładnie ustalic pozycje GPS nadajnika?

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Możesz przeszukać np. bazę BTS - http://beta.btsearch.pl/
Ale te dane są często nieaktualne, a nawet jak się zgadzają to nie uwzględniają przeszkód terenowych i innych czynników. Dlatego raczej odpaliłbym TNI i powoli obracał antenę szukając kąta przy którym siła sygnału i/lub transfer są najszybsze.
Jutro sie tym zajme. Moze cos pokombinuje ze stara antena 3g. Moze jakos to polacze zeby lepiej dzialalo.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
A jezeli ustawie antene kierunkowa na nadajnik plusa i polaczeRBM w roamingu to beda jakies dodatkowe oplaty? Bo nadajnik plusa jest zdecydowanie blizej.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Za bardzo uprościłeś.
1. Z jakiej usługi chcesz korzystać? Musisz podać dokładnie o czym myślisz (regulamin warto także poczytać). Jak RBM to domyślać się możemy (ale nie wiemy), że chodzi o Darmowy Internet LTE, a ten działa TYLKO w zasięgu własnej sieci Play i TYLKO w ramach technologii LTE.
2. Plus nie oferuje LTE dla Play chyba jeszcze wcale. Tylko 2G i 3G.
3. To, że antena wskazuje na Plusa nie znaczy, że modem akurat zaloguje się to tego BTSa - antena jednak jakiś kąt odbioru ma, a do tego są odbicia - zarówno od elementów na dachu twoim, sąsiada, jak i przeszkód terenowych.
Laczy z Orange i caly czas jest 3Mb/s. Wiecej nie pojdzie tak jakby byl jakis limit. Mozliwe jest to? Oczywiste w darmowym LTE.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
Tak, Play w roamingu krajowym nakłada ograniczenie właśnie do 3Mbps, ale jeśli chodzi o DIL to transfer schodzi (a przynajmniej powinien) z pakietu danych, a nie z tych darmowych 100GB.
Nie moge cos play ustawic bo slaba predkpsc jest. I juz nie wiem jak ta antene ustawiac. Moze jakies porady

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
antenę kierunkową należy ustawiać w/g dokłądnego wskaźnika sygnału (dlatego został zasugerowany TNI można też użyć MDMA, ale oba obsługują tylko modemy "tradycyjne", czyli pracujące w trybie serial/RAS, jeśli masz modem innego rodzaju, a zapewne właśnie tak jest - musisz użyć do tego wskazania siły sysgnału w dBm)

zadanie jest mocno upierdliwe, jeśli chcesz ustawić właściwy kierunek całkowicie "w ciemno"
należałoby w danych technicznych ustalić szerokość wiązki tej anteny, a następnie jako krok wybrać kąt nie większy niż jej połowa - przykładowo załóżmy, że to będzie 10° (to w celu zgrubnego określenia kierunku), po ustaleniu zgrubnego azymutu (po powtórzeniu każdego pomiaru przynajmniej dwukrotnie, ale wskazana jest większa liczba pomiarów ze względu na "pływanie" siły sygnału w typowych warunkach)

kolejny krok to podział sektora w który celujesz na znacznie mniejsze różnice (powiedzmy co 1°) i kilkukrotna powtórka pomiarów dla każdego z kątów, analizując wyniki znajdziesz włąściwy kierunek z wystarczającą dokładnością

jeśli masz dostępny wskaźnik jakości sygnału , to warto też wziąć go pod uwagę…

przypominam - polaryzacja jednej anteny z zestawu ma być pionowa, a drugiej pozioma

koniec porad, lepiej się nie da
Przekierowanie