Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Samsung Galaxy Young warto robić upgrade?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5

whiteindian

Cześć,

GT-S5360 był w dużej mierze używany jako router/modem.
Android 2.3.6
Jądro 2.6.3,57

W zasadzie potrzeba na niego wgrać coś jak: Endomondo, Cronometer (kalkulator kalorii), Janosik albo nawigację po trasie/górach.

Przy tej ilości pamięci warto korzystać z modów, czy on/bateria nie udźwignie tego.
Robiłem hard reset, nie mogę sformatowac karty sd w nim. Bateria dobra, ale niepewne - tu nie wiem czy każda z allegro kupowana jako nowa i oryginalna jest OK.
Powerbank to raczej nieopłacalne.

Po hard reset dobrze działa - wcześniej problemy z włączeniem, albo osoba po drugiej stronie nie słyszała głosu. Telefonod nowości pierwszy właściciel kobieta.
Ująłbym tak - fabryczny goły system "nie udźwignie", bo jest za mało pamięci flash, więc musisz się posiłkować rozwiązaniami typu link2sd (albo czymś zgoła alternatywnym, ale jedyny sensowny projekt na tą platformę umarł, jeszcze zanim powstał pomysł na RPi, bo broadcom trzymał zamknięte źródła do momentu, gdy sprzęt przestał mieć sens użytkowy jako platforma budżetowych smartfonów…)

Procek swoją drogą (jeśli pamięć mnie nie zawiodła) nim jest dokładnie identyczny jak w RPi "jedynce" (czyli tym najstarszym modelu) reszta flaków też jest na miarę tamtych czasów, więc gdyby nie to, że na pokładzie jest android to coś może by można wykrzesać (a staje się to w zasadzie niemożliwe z powodu konieczności aktualizacji aplikacji systemowych i ilości danych przez nie zajmowanych), być może po stworzeniu konta tylko pod ten telefon (pozbawionego zbędnego balastu) coś by się dało wykrzesać, ale moim zdaniem szkoda zachodu.

Jeśli jesteś fanem grzebania, to jedyny sens widzę w wykorzystaniu takiego sprzętu dla radochy z grzebania, ale do celów użytkowych jednak raczej minimum "na dziś" (ale raczej i tak nie "na jutro") co sprzęt w którym fabryka dała minimum android>=4.4 i nieco bardziej rozbudowane flaki (mam na myśli nie tylko procek, ale też ram i flash oraz bardziej rozbudowany zestaw sensorów).

Karta microsd prawdopodobnie była sformatowana jako ext2/3/4 (jeśli był link2sd), ale możliwe że wyzionęa ducha z zużycia.

PS oczywiście są czasem odstępstwa od reguły, to jednak unikam jak ognia "telefonów od kobiety" ;P

PPS realne zastosowania dla tego modelu - kamera IP (biedna, ale przy zerowym budżecie) czy zdalny mikrofon, mikro-ramka do zdjęć, wyświetlacz pogody i czasu Big Grin oraz ewentualnie modem lub modemo-router (ale też zaledwie 2G/3G)… pewnie można by coś jeszcze pokombinować, ale zastosowanie raczej musi się opierać na pojedynczej aplikacji.

whiteindian

Telefon przejąłem od siostry Smile
Formatowałem sd kartę, ale teraz jej nie widzi, pod Win7 z adapterem też, a pod WinXP 0 bajtów. Może spróbowac tą adata w linuksie?

Proponowano mi CyanogenMod, ale znowuż to są jakieś dzikie projekty, ów Android 4.4 chyba już by starczył. Bo tak to zwykły telefon z niego dzisiaj, youtube nie działa, a facebook - uzywany do celow administrowania stroną fanpage tylko - też nie obsłuży.

Patrz no, nawet aplikacji jakiejś do mierzenia kroków albo biegania? Big Grin
pod linuxem sformatujesz wszystko, jakkolwiek tu masz narzędzie, które raczej powinno poradzić sobie z każdą sprawną kartą
https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/

jeśli chodzi o "oficjalny android" to nie ma szans na nic powyżej 2.3.x (bo nie wypuścił tego producent, czyli samsung dla tego modelu)
biorąc pod uwagę cienkie zasoby sprzętowe i czasy, z których on pochodzi CM to chyba jedyna alternatywa
niestety musisz się liczyć, że pewne kwestie nie działają i nie będą naprawione

gdzieś u mnie w szufladzie zalegają telefony pokroju tego sprzętu, ale nigdy nie miałem czasu na taką zabawę a trzeba to robić póki tematy są świeże
(co poniekąd wynika ze współczesnych metod hostowania takich plików, a biorąc pod uwagę, że tematy powiązane ze zbliżonymi modelami są z okolic 2015 przypuszczalnie szanse na znalezienie kompletu plików są małe… ale może niezerowe - patrz na to:
https://crazytechnofreak.blogspot.com/20...axy-y.html
ale mnie podpuściłeś - wprawdzie się u mnie szwęda GT-S5369 a nie GT-S5360, ale to odmiana dla vodafone i jestem gotów poświęcić na eksperyment o ile on jest nadal sprawny)

PS karta służąca do flashowania telefonu MUSI być sprawna, w przeciwnym razie sprzęt skończy w kuble.

whiteindian

(11-06-2018 23:18)szopen napisał(a): [ -> ]pod linuxem sformatujesz wszystko, jakkolwiek tu masz narzędzie, które raczej powinno poradzić sobie z każdą sprawną kartą
https://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/

no nie poradziło sobie właśnie....nie wiem czy wyszło poprawnie, ale zrobiłem partycje dos pod linuksem, a potem włożyłem do telefonu i sformatowałęm, nastepnie zamontowałem.

(11-06-2018 23:18)szopen napisał(a): [ -> ]biorąc pod uwagę cienkie zasoby sprzętowe i czasy, z których on pochodzi CM to chyba jedyna alternatywa. niestety musisz się liczyć, że pewne kwestie nie działają i nie będą naprawione

to znaczy? Sprzedawane jako oryginalne nowe baterie do niego na allegro kosztują po 10 PLN, więc jest opcja że jako nawigacja by to wypaliło ale ta pamiec pamiec pamiec.

(11-06-2018 23:18)szopen napisał(a): [ -> ]ale mnie podpuściłeś - wprawdzie się u mnie szwęda GT-S5369 a nie GT-S5360, ale to odmiana dla vodafone i jestem gotów poświęcić na eksperyment o ile on jest nadal sprawny)

Postawiłem kiedys tam temat o tym na elektrodzie, ale propozycje tam to raczej abstrakcje po to aby pobawić się telefonem albo go ubić nic więcej
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3331525.html

Na pewno Android 4.4 + 2 nowe baterie za grosze + wyrzucenie pewnych aplikacji + instalacja ich na karcie SD + kilka nowych app które nie obciażą smartfona = ma to sens.

Telefon był zakupiony z abonamentem wtedy, bardzo będę wdzięczny za wskazówki, czy da radę go odświeżyć, bo zostałby teraz tylko jako zwykły telefon. A zwykłe Nokia to ja posiadam z prostym wyświetlaczem. Cool

whiteindian

PS. w tym linku co zapodałeś:

Current issues :

OMX codecs (for accelerated audio/video - may never be solved)
SIM unlock doesn't work (you must remove your SIM lock in another device/ROM)
Video recorder

Czy to aby nie poważne przeszkody, zwłaszcza z tym SIM lockiem?
Nie z simlockiem, tylko z brakiem możliwości wprowadzenia PINu.
Jeśli karta SIM jest zabezpieczona PINem, to musisz go wyłączyć na stałe (przez zmianą softu albo w innym urządzeniu).

W kwestii kodeka nie mogę się wypowiedzieć - nie mam pojęcia do czego jest to wykorzystywane poza odtwarzaniem wideo.

whiteindian

No wlasnie - czy tu chodzi brak odtwarzania a także brak nagrywania wideo....

Nie wiem które z rozwiązań miałoby działać, i kwestia do czego, pytanie czy dla trzech w zasadzie app ma to sens. Z drugiej strony np. jesli baterie nowe sa tanie, to właczenie jakiejs mapy ma sens.

Rozumiem, że ewentualny pomyślny upgrade w Twoim smartfonie, na 99% wskaże czy u mnie to możliwe.
Co sądzisz o tym? https://forum.xda-developers.com/galaxy-y/development
whiteindian napisał(a):Rozumiem, że ewentualny pomyślny upgrade w Twoim smartfonie, na 99% wskaże czy u mnie to możliwe.
niestety doczytałem i podobno modem jest w GT-S5369 inny niż w GT-S5360 więc z aktualizacji raczej nici, choć sprzęt i tak leży i się kurzy, więc mogę zaryzykować uwalenie Tongue

whiteindian napisał(a):Co sądzisz o tym? https://forum.xda-developers.com/galaxy-y/development
no a co masz na myśli?

1) tak to jest właściwe miejsce na poszukiwanie rozwiązań dla tego modelu

2) rozwój softu na ten telefon umarł kilka lat temu (na etapie chyba raczej nie skończonego CM11, bo na inne telefony były dostępne wersje bez tak radykalnych niedoróbek) i nie ma się czemu dziwić - na rynku jest sporo sprzętu o znacznie większych możliwościach, niestety taki jest los niszowych modeli…

whiteindian napisał(a):no nie poradziło sobie właśnie....nie wiem czy wyszło poprawnie, ale zrobiłem partycje dos pod linuksem, a potem włożyłem do telefonu i sformatowałęm, nastepnie zamontowałem.

dość ryzykowne zagranie - użyj programu który zaproponowałem i zrób pełny format (to zagwarantuje, że karta nie jest uszkodzona)

whiteindian napisał(a):Postawiłem kiedys tam temat o tym na elektrodzie, ale propozycje tam to raczej abstrakcje po to aby pobawić się telefonem albo go ubić nic więcej
bo taka jest prawda - pobawić się, a jeśli się nie uda, to kubeł - 384MB RAMu niestety robi swoje - nie można poszaleć Tongue i nie licz na to, że ten sprzęt po aktualizacji do CM11 będzie demonem wydajności (ja raczej przypuszczam, że będzie gorzej niż na ostatnim fabrycznym 2.3.6, ale skoro motywacją jest uruchomienie aplikacji wymagających minimum andka 4.0 to raczej nie masz wyjścia)

niestety wszelkie fora mają to do siebie, że można się przejechać na ogólnych i niesprawdzonych poradach - oczywiście o andku 5 nawet nie myśl - ten sprzęt jest za cienki (development umarł we właściwym momencie - 4.4 to raczej maks na ten sprzęt)

whiteindian

Są mapy samochodowe, turystyczne, sportowe, i piesze. Te ostatnie mnie interesują. Mogę zgubić się w lesie, chyba jest kompas, lecz czy tym co jest można oznaczyć drogę startu żeby wrócić z nieznanej lokalizacji nazad?

Wbudowane Google Maps są kapryśne. Uruchomiłem z rowerem, na trasie pobocznej przez las, ale dochodzi tam asfalt, znalazł mi punkt wyjścia ale dalej szukał mape w nieskonczonosc.....Dopiero jak dojechalem do większej osady z powrotem, po szosie wszystko grało. Być może zawsze należy włączać cel podróży w domu na zaś, ale nie wiem czy ta piesza będzie skuteczna też.

Oryginalna bateria przy wlaczonym GPS wytrzymuje ponad godzinę nawigacji. Te same jako zamienniki w sklepie GSM oferowano mi za 30PLN. Sprzedawca twierdzi że zamienniki są gorsze o wiele jeśli chodzi o żywotność. Te nowe są oryginalne? http://allegro.pl/bateria-samsung-galaxy...59031.html

szopen napisał(a):no a co masz na myśli?

ale kombinacje nie? http://rootsmart.blogspot.com/2013/11/ho...axy-y.html

szopen napisał(a):niestety doczytałem i podobno modem jest w GT-S5369 inny niż w GT-S5360 więc z aktualizacji raczej nici, choć sprzęt i tak leży i się kurzy, więc mogę zaryzykować uwalenie

Nie uwalisz pewnie Smile
W archiwum Allegro ktoś sprzedawał S5360 z Androidem 4.4 a na Internecie dużo jest raportów o tym, na przykład w wersji 4.3 czytam komentarze ludzi, zdarzają się poważne bugi http://gamotech.com/how-to-install-andro...-galaxy-y/

szopen napisał(a):ale skoro motywacją jest uruchomienie aplikacji wymagających minimum andka 4.0 to raczej nie masz wyjścia)

Karta jest 4GB. Na dziś chodzi o te aplikacje
https://play.google.com/store/apps/detai...look&hl=pl
https://play.google.com/store/apps/detai...roid&hl=pl
https://play.google.com/store/apps/detai...do.android
https://play.google.com/store/apps/detai...roid&hl=pl

Dla skype albo facebook starsze wersje https://www.mobilesmspk.net/mobile/samsu...plications

Rozumiem że spowolnienie oznacza czas reakcji po dotyku, to a) nie tylko pewnie kwestia RAM ale b) tez nieoficjalnego Androida - to się ze sobą łączy.... Albo kompromisowo i bezpiecznie znaleźć Android 4.0 lub taki który spełniał będzie minimalne warunki dla pożądanych aplikacji w ciut starszych wersjach....

Ostatecznie jeśli nie wgram czegoś wyżej chyba wystarczy coś ekstra
https://getandroidstuff.com/download-gin...roid-user/
https://forum.cyanmod.pl/topic/4081-sams...ld-master/
+jakieś tweaki i wyrzucenie niepotrzebnych apps.

szopen napisał(a):na rynku jest sporo sprzętu o znacznie większych możliwościach, niestety taki jest los niszowych modeli…

Ale....ale.... czytam że od KitKata apps nie przenosi się na kartę SD, Gingerbread to ma. Albo takie zabawy w ciągle korzystanie z roota i przesuwanie tego?
sorry, ale prawdę mówiąc nie mam żadnej motywacji do walki z tym telefonem (a jednak szkoda mi uwalić działający…)

no i przede wszystkim brak sensownej ilości różnych firmware, abym mógł mieć jakiś start - albo hostingi pooboklejane syfem z każdej strony, albo "The file you are trying to access is no longer available publicly."
więc proponuję abyś skorzystał z tego linku, który podałem wcześniej - tam jest przynajmniej komplet plików
a np. do S4/S5 czy nowszych jest działającego softu "w opór"

whiteindian napisał(a):ale kombinacje nie? http://rootsmart.blogspot.com/2013/11/ho...axy-y.html
ale wiesz co to jest swap? i jakie ma konsekwencje używanie takiego rozwiązania

whiteindian napisał(a):Nie uwalisz pewnie Smile
to akurat dość prosto sprawdzić - jeśli stockowy 2.3.6 od GT-S5360 będzie na nim działał to jest szansa na CM
(jeśli nie to kubeł), ale szkoda mi na taką walkę czasu (mam po prostu świadomość niskiej wartości użytkowej tego sprzętu nawet po zmianie softu)

gdybym miał takie potrzeby, jak opisujesz, kupiłbym po prostu jakąś nowszą konstrukcję…
(swoją drogą jeśli Cie to interesuje pisz na PW, bo mam niedrogo do sprzedania Redmi 4X global 3/32 ze zbitym ekranem, ale widać wszystko, bo wyświetlacz sam w sobie nie jest uszkodzony, a dotyk działa w zadowalającym stopniu, swoją drogą używałem go w tym stanie jakieś pół roku niemal do teraz - czyli w rzeczywistości do niedzieli, kiedy przeniosłem dane na nowy telefon i potrzebuję jeszcze parę dni aby mieć pewność, że nie będzie żadnych niespodzianek w rodzaju nieznanych loginów, haseł czy kombinacji ustawień)

whiteindian

Ja widze tu pewne możliwości, może po prostu spróbowac wgrywac coś pod niego konkretnie, a w ostateczności wgrać jakiegoś lekkiego ROM brz zmiany softu....

Co z tymi apps, bo takie paczki 50MB które pobrałem, to wgrywam na SD ale to się i tak nagra na pamieci telefonu.

Z tymi bateriami co podlinkowałem to są okej?

szopen napisał(a):więc proponuję abyś skorzystał z tego linku, który podałem wcześniej - tam jest przynajmniej komplet plików

Tu jest spro obrazków i chyba to samo? http://www.droidthunder.com/update-samsu...rom-guide/
Tylko czy wszedzie jest jezyk polski.

Jeśli pliki dedykowane od producenta mają inne oznaczenie jak u mnie, czy ono coś znaczy GINGERBREAD.XXKJ4

szopen napisał(a):to akurat dość prosto sprawdzić - jeśli stockowy 2.3.6 od GT-S5360 będzie na nim działał to jest szansa na CM

Ale chwila bo ja tu czytam ze na oryginalnym 4.4.4 te 256MB RAM to słabo, to zabawa chyba. A co z CM i porównaniem wydajności z stock, bo aktualnie 2.3.6 ma chyba ~200MB RAM. Pierwsza realna wersja to 4.0.4.
1. jak sobie wyobrażasz "zmianę romu bez zmiany softu"? przecież rom to soft…
trzeba jeszcze zrozumieć jak jest zbudowane firmware i dlaczego zmiany są ryzykowne
w przeciwnym razie jesteś skazany na "małpie ruchy" i jakąś dobrą instrukcję wraz z kompletem plików
(bo póki nie zrozumiesz który plik po co jest, to nie będziesz wiedział co możesz z nim zrobić, a czego nie)

2. jakimi apps?
- masz na myśli paczkę aplikacji google czy jakieś inne cudo?
- jeśli masz na myśli link2sd, to on działa w dużym uproszczeniu tak: przenosi część aplikacji (zwykle znacznie większą) na kartę sd a część pozostawia w pamięci telefonu
- czy może pytasz o te linki które wrzuciłeś wyżej? no to przecież w opisie każdej z nich masz "Wymaga Androida - Zależy od urządzenia" za wyjątkiem cronometer który wymaga 4.4
używałem tego telefonu na fabrycznym sofcie (po usunięciu bloatware z vodafone) z tylko jedną aplikacją - yanosikiem w jakiejś starej wersji (bo nadszedł kiedyś moment, że nie dało się już zrobić aktualizacji z braku miejsca mimo używania link2sd), outlook przy tak biednych zasobach tego telefonu jest złym pomysłem

3. nie wiem co z bateriami, używałem jakiś czas fabrycznej (od nowości), a potem z racji potrzeb dużej mobilności sprowadziłem z dalekiego wschodu akumulatory o podwyższonej pojemności do kilku telefonów (z własnymi pleckami, bo one były ze 3 x grubsze od fabrycznych) i z takim aku używałem do momentu, gdy własności użytkowe (telefonu, a nie aku choć po tylu latach i one są zużyte) przestały być akceptowalne

4.
whiteindian napisał(a):Tylko czy wszedzie jest jezyk polski.
nie mam bladego pojęcia
zazwyczaj romy na europejski rynek są z polskim, a jeśli nie, to na 100% jest angielski

5.
whiteindian napisał(a):Tu jest spro obrazków i chyba to samo?
100% wolnego czasu poświęcam na odpowiedzi w tym wątku, nie mógłbyś sam trochę podziałać?
faktycznie ta instrukcja też jest niezła, więc nie wiem na co czekasz - działaj

6.
whiteindian napisał(a):Jeśli pliki dedykowane od producenta mają inne oznaczenie jak u mnie, czy ono coś znaczy GINGERBREAD.XXKJ4
tak coś znaczy
gingerbread=2.3.x
XXKJ4=oznaczenie
a) rejonu dla którego dedykowane jest firmware (m.in. od tego zależy zbiór zawartych języków) inaczej mówiąc rynku na jaki adresowana jest dana wersja firmware
b) wersji aktualizacji
c) oraz ewentualne oznaczenie brandowania dla operatora

ostatnia wersja fabrycznego softu dla GT-S5360 na polski rynek bez brandowania
("rejon" XEO, czyli telefony z otwartej sprzedaży przeznaczone na Polskę) mają takie oznaczenia plików:
GT-S5360/XEO/S5360XXMC2/S5360OXXMC2/S5360XXMC2
Model: GT-S5360
Version: S5360XXMC2/S5360OXXMC2/S5360XXMC2/S5360XXMC2
OS: Gingerbread(Android 2.3.6)
i mam ten plik (129MB) niestety jest to "wersja jednoplikowa" czyli jest zbyt duże prawdopodobieństwo, że uwalę nim telefon do którego nie jest przeznaczony (GT-S5369)

a np. dla UK bez brandu (XEU) jest to
GT-S5360/XEU/S5360XXMI1/S5360XEUMI1/S5360XXMG1
Model: GT-S5360
Version: S5360XXMI1/S5360XEUMI1/S5360XXMG1/S5360XXMI1
OS: Gingerbread(Android 2.3.6)

Oczywiście te oznaczenia dotyczą tylko oficjalnego softu lub custom-rom'ów opartych na jakiejś oficjalnej wersji (wtedy zwykle jest informacja jaki soft został zmodyfikowany), tyle że większość custom rom'ów wygląda jak piracki Windows wypełniony po brzegi pirackim softem Tongue

CM jest natomiast bazowany na AOSP, a nie na fabrycznych romach, dzięki czemu dostępne są nowsze wersje androida niż przewidział producent

whiteindian

OK. Działam. Na razie poszukam i powgrywam na 2.3.6 wszelkie aplikacje które jakoś spełnią moje potrzeby.
Wtedy decyzja bo to 256MB to tak przy codziennym działaniu może być kłopotliwe, ludzie raportują wolną reakcję palcem albo kłopoty z siecią - po prostu zacznę od przestudiowania komentarzy tych poradników wpierw i decyzja siostry. Dzisiaj działałem - prawie 30 km na rowerze, w tym połowa drogi próba skutecznego ustawienia drogi, wychodzi ze wlaczyc nalezy GPS juz w domu. Smile A moze wlasnie tylko jakis piekny ultra lekki custom ROM zalatwi temat Big Grin
XEO (i XEU) są pozbawione operatorskich śmieci, więc jeśli miałeś telefon z od jakiegoś (polskiego) operatora to pierwsze co bym zrobił to wgrał ostatnią stockową wersję XEO przez odina, a jeśli to nie wystarczy (a raczej nie bo przecież to 2.3.6 a masz wymagania na 4.4) to z tego punktu iść w stronę CM11 (a może jest działający CM10? to wprawdzie andek 4.1, więc aplikacje wymagające 4.4 nie ruszą na nim, ale może jest bardziej dorobiony i bez takich radykalnych błędów?)
podpuściłeś mnie i wprawdzie nie znalazłem vodafonowskiej wersji galaxy Y, ale znalazłem galaxy SL - też z tamtych czasów i też gingerbread 2.3.6 (nieco lepsze flaki, ale też już nie na dzisiejsze czasy… w każdym razie ma znacznie więcej wbudowanego flasha, więc może się obędzie bez link2sd)

yanosik jest na nim w wersji 2.7.1.2 (to chyba ostatnia dla gingerbread'a)

poczułem się jakbym się cofnął w czasie o parę lat Big Grin

oprócz yanosika ze sklepu nie daje się na nim zainstalować żadna z wspomnianych aplikacji, więc podejrzewam, że nie masz wyboru - prawdopodobnie tylko CM może uratować sytuację (albo masz jakieś starsze wersje i zainstalujesz je jako apk)

whiteindian

Tak czy siak trzeba by instalować link2sd, a potem wgrywać aplikacje i od razu przenosic nazad n karte sd....brzmi nieźle ale taki facebook 50MB to tak nie za bardzo...o yanosiku piszą że pęcznieje tak czy siak...

szopen napisał(a):XEO (i XEU) są pozbawione operatorskich śmieci, więc jeśli miałeś telefon z od jakiegoś (polskiego) operatora to pierwsze co bym zrobił to wgrał ostatnią stockową wersję XEO przez odina

Jaki z tego zysk na surowo bo nadal mowa o 256RAM (w zasdzie teraz 200MB), i czy CM10/CM11 to będzie mniej, może mody generalnie mają to do siebie że są lżejsze po to je tworzą.....

szopen napisał(a):a jeśli to nie wystarczy (a raczej nie bo przecież to 2.3.6 a masz wymagania na 4.4) to z tego punktu iść w stronę CM11 (a może jest działający CM10?

chyba nie ma znaczenia gdybym wgrał XEO a potem CM, to co mam pochodzi od Orange. No gdyby CM10 było o wiele bardziej stabilne niż CM11 i mnie bugów - miałoby to sens dla wersji 4.0+ na pewno jest więcej straszych wersji programów które działąją od 4.4+

szopen napisał(a):to wprawdzie andek 4.1, więc aplikacje wymagające 4.4 nie ruszą na nim, ale może jest bardziej dorobiony i bez takich radykalnych błędów?)

nawet gdybym nie wgrywał CM10/11 to na przykłąd brak słuchawek tylko rozwiązuje wgranie stockowego ROM, czyli przed CM tak czy siak wpierw trzeba by jak piszesz https://forum.xda-developers.com/showpos...ostcount=5 Faktycznie wszędzie potencjalne błędy oprogramowania, nawet gdyby nie został ubity to może bieć jakiś stopień niepełnosprawności, i bądź mądry na co wypadnie.....

szopen napisał(a):ale znalazłem galaxy SL - też z tamtych czasów i też gingerbread 2.3.6 (nieco lepsze flaki, ale też już nie na dzisiejsze czasy… w każdym razie ma znacznie więcej wbudowanego flasha, więc może się obędzie bez link2sd)

miło jak znajdziesz czas powgrywasz popularne rzeczy na tego Androida aby podzielić się odczuciami. na razie będę minimum tydzień testował jak jest na razie coś w stylu np:

[attachment=2782]

szopen napisał(a):yanosik jest na nim w wersji 2.7.1.2 (to chyba ostatnia dla gingerbread'a)

A ciekawe, bo pokazuje wcześniejszą wersje jako kompatybilną, pozatym chyba brak aktualizacji.
http://apkpure.co/yanosik-navi-antyradar-kamera/

PS. Google Maps co się dzieje? Osada1 -> Osada 2 poprawnie pokazuje drogę. Gdy jestem w Osada2 nie mogę ustawić do Osada 1 a na głos pokazuje błąd. Osada 1 <-> Osada 2 odległość 2km. (Lecz tak samo było na 10km gdy startowałem Google Maps z innego punktu). Te piesze po lesie to byłoby to, jakoś nie chcę się gubić z GPS po zmroku, choć wtedy trzeba by takie mapy wgrać offline nieprawdaż?
whiteindian napisał(a):Ale....ale.... czytam że od KitKata apps nie przenosi się na kartę SD, Gingerbread to ma.
no to masz kolejny powód by wywalić ten telefon do kubła (możesz próbować CM10 bazowany bodajże na jellybean zamiast CM11)

faktycznie - przeoczyłem wcześniej ten fragment posta, niestety nie pamiętam w jakich wersjach adroida nie działa ta funkcja możliwe, że w 4.4.x i 5.x
tak naprawdę wcześniejsze wersje nie mają funkcji przenoszenia, ale działają nakładki modyfikujące system plików (takie jak link2sd) umożliwiające podmontowanie jednej z partycji specjalnie utworzonej na karcie jako fragmentu pamięci systemowej (znowu uproszczenie), a od androida 6.0 jest dostępna systemowo funkcja umożliwiająca sformatowanie i zaszyfrowanie całej karty sd w celu użycia jej jako rozszerzenia pamięci systemowej (no nie możesz na to liczyć Tongue)

Chociaż niedawno myślałem, że ten telefon pozostanie bezużyteczny, to po tym wątku już zdecydowałem na CM11 na galaxy SL ;P (po prostu większości aplikacji, które by mnie mogły interesować na takim dodatkowym urządzeniu albo nie ma w sklepie dla gingerbread'a, albo są ale działają źle, albo są w tak archaicznych wersjach, że nie widzę głębokiego sensu używania)

whiteindian

Czy programista z dubaju sam sobie skomentował wynalazek?
https://www.techrounder.com/android/neme...-galaxy-y/
a to tylko on jeden chwali swoje?

choć w sumie zajebiste rendery, aż to podejrzanie cukierkowe, ciekawe jakie dane kradnie ten soft Tongue

bo w sumie skoro się chwali kradzionymi od sony aplikacjami, to chyba nie ma skrupułów by kraść dane użytkownikowi Big Grin

whiteindian

Z tym swapem chodziło Ci ze to niebepieczne?

Czytam te opisuy, takze pod youtube komenatrze, no tu losowo coś nie działa a to audio, a to z siecią, a to sluchawki, klawiatura........trafic na opcje zeby bylo 99% pozytywów to jest to! Big Grin

O prosze rzekomo wskrzeszone z martwych forum http://supportsamsung.pl/forum/756-forum...-galaxy-y/
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie