Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131s-2 i simlock (wersja pdoobna do HiLink)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Użytkownik BDI zgodnie z regulaminem jest "nobciążalny" żadnymi kosztami za ruch - nie ma cennika (koncesja zabrania), nie ma więc opłat. To problem operatora, że na coś takiego pozwolił.
Witam wszystkich.
Także mam kupiony na tej aukcji modem. I niestety nie działa aero2. Mim usilnych starań nie chce się łączyć. Opadają mi już ręce. Inne kary działają bez problemu. W wyborze sieci aero jest i na tym koniec.
zajrzyj tu i zrób według obrazków
pierwsze dwa to stan przed zdjęciem simloka wiec nimi sie nie przejmuj
być może nie dodałeś apn albo sprzedawca ci nie dodał dlatego ci nie działa bo z innych kart modem odczytał sam

http://pokazywarka.pl/e3131aero/

zabawiłem się w print screeny Smile
Txh za obrazkową łopatologie Wink Nim zadałem pytanie przeszukałem neta szukając rozwiązania Wink Mam tak ustawione i nic. Orange i T-mobil śmigają ja ta lala, aero odmawia współpracy. Czy może być uszkodzona karta sim? Jak można to sprawdzić?.
Poszukajmy najprostszych problemów - A jesteś w zasięgu sieci?
Raczej tak. Karta wykrywa aero2 2G i 3G ale nie łaczy. Tel HTC widfireS wykrywa sieć 26017 to chyba także aero?
Aero 2g? Chyba ze to nieszczęsny
Roaming
26017 to aero
Wysyłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk 2
Mam ten sam modem, przyszedł już odblokowany. Co do tego że nie może się połączyć to nie wina modemu. U mnie w domu modem widzi sieć AERO2 (2G i 3G) ale się nie może połączyć, telefon z włożoną kartą Aero też widzi sieć i się nie łączy.
W pracy oba te urządzenia pracują bez problemów. Modem działa i na Aero2 i na Play(roaming).
W domu udało mi się połączyć dodając do modemu antenę zewnętrzną, ale chyba nadajnik mam strasznie daleko bo transfery były beznadziejne, pingi momentami po 2000ms, a połączenie ciągle zrywało. W pracy natomiast ping mam na poziomie 70-90ms, a co najdziwniejsze graficzny wskaźnik poziomu sygnału pokazuje ciągle "zero". Ktoś też ma kłopoty z tym wskaźnikiem?
Jutro jadę w delegację, więc go przetestuję w trasie.
To nie jest wina wskaźnika, tylko sygnału sieci i ew. zakłóceń z laptopa - wystaw modem bliżej okna, albo podłącz za pomocą przedłużacza USB.
(24-08-2012 01:33)musti napisał(a): [ -> ]Witam wszystkich.
Też nabyłem tą wersję modemu, niby wszystko działa, ale zamiast Aero2 (ustawienie domyślne) pokazuje mi się PLAY (Roaming). W pierwszym dniu podłączenia było OK (Aero2) ale w kolejnym pokazał się brak sieci i wskoczył PLAY (roaming). Teraz cały czas pokazuje ten PLAY mimo, że nie mam takiego profilu.
Czy tak może być i w niczym to nie przeszkadza? Czy może faktycznie loguje się do PLAY???

To niesamowite ale u mnie jest tak samo. Jeszcze wczoraj łączył się o AERO2 a dzisiaj już tylko poprzez PLAY roaming.
Mam E3131.
Czyli mamy być spokojni - to jest jakaś dziura w systemie i administratorzy AERO2 wcześniej czy później zorientują się, zmienią ustawienia i będę łączył się już tylko do AERO2 (a nie przez roaming)?
Mam wrażenie, że przez roaming spada transfer.
Ja mam to samo... na karcie Cyfrowego Polsatu. To bardzo dziwne, ale nadal z tego nie wynikają żadne (nawet potencjalne) koszty. Ewidentny problem w konfiguracji sieci Aero2/Plus.
Tak, sieć Play jest zwykle przeciążona i często działa gorzej, niż Aero2 - przy takim problemie lepiej wybrać ręcznie operatora z listy i kazać modemowi trzymać się Aero2.
Zamykam temat z mojej strony.
Wszystko już działa. Uszkodzona była karta sim.
Wymieniona na nową i wszystko śmiga.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie