Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Giffgaff - oferta korzystna dla podróżujących czy może fake?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Oferta wg opisu na stronie operatora wygląda rewelacyjnie. Karta i nr są z UK i stamtąd wysyłają za darmo kartę w dowolne miejsce na świecie.
W całej EU plus parę miejsc, w roamingu czyli poza UK dzwonimi, smsujemy, serfujemy w ramach pakietu. Np. pakiet za £10: rozmowy bez limitu, SMS-y bez limitu i 3 GB danych. Za tak międzynarodową ofertę moim zdaniem bardzo tanio.
Z tego co wyczytałem i zrozumiałem to płatne dodatkowo są tylko MMS'y oraz połączenia i SMS'y premium jak też międzynarodowe i rozumiem to tak, że albo do reszty Świata albo z samej UK. Jeśli ktoś bardziej ogarnia research w internecie to proszę sprawdzić opinie o firmie i napisać. A może ktoś korzysta - niech się wypowie.
Wybierasz się na wyspy?
(głowy sobie nie dam uciąć za to, ale to wyglądało zwykle tak, że SIM wysyłają gdzie chcesz, ale aktywujesz go dopiero w UK)

Mogłeś podać jakiś konkretny link do oferty, bo mam wrażenie że samodzielnie skleiłeś korzyści z ofert się wykluczających.

RLAH nie różni się nigdzie jakoś bardziej zasadniczo od tego co jest u nas - tj. nie można karty SIM używać wyłącznie poza UK (czyli w roamingu):
https://www.giffgaff.com/fair-usage-while-roaming

Sam operator tam jest "znany i lubiany" i jest to bodajże MVNO, chociaż niezupełnie prawdziwy (bo to jest bodajże brand jakiejś większej sieci - podobnie jak u nas NJU, który jest brandem Orange, ale w Orange nie załatwisz nic dotyczącego NJU).

U nas podobne rozwiązania stosuje Virgin (samoodnawiające pakiety, które bezpośrednio żrą kasę z konta - czyli rozwiązanie pośrednie między prepaidem, a abo).
Aktywujesz kodem na stronie.
Oferty są
tu
Nihil novi sub sole, odpowiedź masz w linku powyżej - używanie niezgodne z FUP (czyli wyłącznie lub większościowo poza UK) skutkuje naliczeniem dodatkowych opłat lub zablokowaniem karty.
Roaming homini lupus. Tongue
Przekierowanie